V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.09.2021 | Redakcia

Po minulotýždňovom domácom víťazstve nad FK Pohronie 1:0 čaká futbalistov FK Senica zápas 8. kola Fortuna ligy na ihrisku AS Trenčín.

V sobotu s úvodným výkopom o 18:00 h sa postavíme proti aktuálne štvrtému celku tabuľky, s ktorým sme v minulosti odohrali niekoľko atraktívnych zápasov.

Zverenci trénera Pavla Šustra sa na zápas tešia, čo dokumentuje vyjadrenie kapitána Petra Pavlíka. "Nálada v našej kabíne je dobrá. Každé víťazstvo, ako to posledné nad Pohroním, dodá tímu kľud a pohodu. V týždni sme si ukázali, čo nám išlo a čo nešlo v tom zápase a poctivo sme pracovali na tom, aby sme sa zlepšili."

Predstavujeme súpera - AS Trenčín

Trenčín obsadil v minulom ročníku Fortuna ligy konečné 6. miesto. Počas letnej prestávky nastali v klube početné zmeny a týkali sa aj trénerskej lavičky, na ktorú zasadol novic Peter Hlinka. Značnou obmenou prešiel aj hráčsky káder, keďže ho napokon opustili viacerí dlhoroční hráči AS ako Igor Šemrinec (FC Košice), Aschraf El- Mahdioui (Wisla Krakov), Hamza Čatakovič (CSKA Sofia), Richard Križan (Slovan), či Ante Roguljič. Naopak, Trenčín sa posilnil o niektoré zaujímavé mená. Sú nimi bývalý reprezentačný útočník Erik Jendrišek, Srb Djordje Jovičič a náš bývalý brankár Tomáš Fryšták.

Brankárskou jednotkou AS je mladý 19- ročný Michal Kukučka. Obranná formácia nastupuje najčastejšie v zložení Yem- Pires- Pirinen- Madu. Obaja krajní obrancovia sa vyznačujú výdatnou podporou útoku. V stredovej formácii je zaujímavý Nigérijčan Abdul Zubairu, ktorý operuje na veľkom hernom priestore a je cenný v medzihre mužstva. Špílmachrom tímu je reprezentant do 21 rokov a nateraz s 5-gólmi najlepší strelec Fortuna ligy Jakub Kadák. Mužstvo Petra Hlinku je silné na krajoch ihriska, kde hrávajú rýchlostne výborne vybavení krídelníci Philip Azango s Ahmadom Ghalim. V poslednom zápase v Žiline nastúpil na hrote útoku Erik Jendrišek a podľa slov trénera Hlinku sa prezentoval výborným výkonom.

AS Trenčín je momentálne na 4. mieste tabuľky Fortuna ligy s bilanciou 3 víťazstvá, 3 remízy a 1 prehra so skóre 11:6 a 12 bodmi. Výsledkovo sa mu darilo v 1. kole, keď pred domácim publikom zdolal ViOn Zlaté Moravce 4:0. V 2. kole následne zaznamenal zatiaľ jedinú prehru, keď podľahol Slovanu Bratislava 0:2. V posledných domácich zápasoch sa mu nedarí, nezdolal Ružomberok (1:1), ani ŠKF Sereď (0:0). V 7. kole vyhral na ihrisku MŠK Žilina 3:1 po góloch Madua, Kadáka a Azanga.

Cieľom bude hrať aktívne a bodovať

Mužstvu Pavla Šustra sa v úvode Fortuna ligy darí. Senici patrí aktuálne 5. miesto tabuľky so ziskom 12 bodov. Vzhľadom na skutočnosť, že v lete prešiel káder klubu veľkou hráčskou obmenou, je to pekný ukazovateľ. Zabodovať budeme chcieť aj v Trenčíne, všetci v kabíne si však uvedomujú, že proti aktívne hrajúcemu protivníkovi na umelej tráve to bude poriadna šichta.

Kapitán Petr Pavlík: "Trenčín veľmi dobre poznáme. Je to silné mužstvo, ktoré si zakladá na držaní lopty a je technicky vyspelé. Ale my sa budeme chcieť sústrediť na náš výkon, hrať aktívne a bodovať," vyhlásila defenzívna opora FK Senica.

Rozhodcovia stretnutia

Hlavným rozhodcom 8. kola Fortuna ligy medzi AS Trenčín a FK Senica bude Filip Glova. Na čiarach mu budú pomáhať 1. asistent Peter Bednár a 2. asistent Patrik Kmec. Náhradným rozhodcom stretnutia bude Michal Očenáš. Tento duel bude možné sledovať na portáli voyo.sk.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

13.10. | FK Senica
Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

4.10. | TASR, foto: Braňo Španka
Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

1.10. | FK Senica, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu