Gabriel Halabrín: Učím sa každým zápasom

Gabriel Halabrín: Učím sa každým zápasom

19.11.2021 | Redakcia

Chuť popasovať sa s nepriazňou osudu im nechýba. Futbalisti FK Senica sa poctivo pripravujú na zápas 15. kola Fortuna ligy, ktorý odohrajú v sobotu 20.11. 2021 o 15:00 h na trávniku FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Pred zápasom sme sa porozprávali s mladým odchovancom klubu Gabrielom Halabrínom, ktorý v tejto sezóne zbiera prvé štarty v A- tíme a zaúča sa ligovému chlebíku. Zaujímalo nás, prečo neodohral zápas proti Zlatým Moravciam a taktiež prečo sa nezúčastnil kempu v reprezentácii do 19 rokov. "Nehral som z dôvodu pozitívneho testu na Covid. Cítil som sa fajn a stále sa aj fajn cítim. Trénujem s tímom naplno a cez víkend budem pripravený podať stopercentný výkon. Verím, že sa nám podarí pozitívny výsledok," začal rozprávanie 18- ročný futbalista.

Gabriel pozitívne prekvapil pred mesiacom, keď v reprezentácii do 19 rokov podal dobré výkony proti Holandsku, Nemecku a Portugalsku. Teraz v Španielsku nehral. "Tak určite ma to mrzelo, pretože medzinárodné zápasy sa nehrajú každý víkend. No musel som sa s tým vyrovnať a ďalej na sebe pracovať. Áno, spomínam si na tie zápasy pred vyše mesiacom, aj keď nám prvý zápas s Nemeckom nevyšiel. Za tie zápasy som veľmi rád, pretože mi to ukázalo, na čom som a na čom môžem popracovať. Vo všetkých zápasoch som sa cítil super a chcem sa od nich odpichnúť do ďalších zápasov. Hrať proti takému hráčovi, ako bol Holanďan Xavi Simons bolo pre mňa niečo nové. Trénuje v Paríži Saint Germain s Messim, Neymarom a ďalšími top hráčmi na svete. Vedel som, že mu "nechutí" agresívna hra, ktorej som sa držal a vo väčšine zápasu to vyšlo. Holandsko sme zdolali 2:1," pokračoval defenzívny záložník.

Momentálne mu myseľ zaťažujú klubové povinnosti. Senica momentálne neprežíva výsledkovo vydarené obdobie. "Myslím si, že robíme veľakrát zbytočné chyby a tie nás stoja zápasy. Na začiatku sezóny sme sa blysli dobrou efektivitou, ktorá nám tiež teraz chýba. Najdôležitejšie je si z týchto zápasov niečo zobrať. Osobne si užívam každý jeden zápas a hlavne sa každým zápasom učím. Snažím sa nechať na ihrisku za každú cenu všetko a robiť pre tím maximum."

V sobotu sa predstavíme v Dunajskej Strede. V  prvom vzájomnom zápase v Senici sme s ňou remizovali 1:1, keď sme vyrovnávajúci gól dostali z poslednej akcie zápasu. "Spomínam si na ten duel veľmi dobre, pretože to bol môj prvý ligový zápas v základnej zostave. Pracovali sme všetci ako tím celý zápas a podarilo sa nám uhrať dobrý výsledok. Teraz je situácia iná. Všimol som si trénerskú zmenu v DAC, prišiel Portugalčan Joao Janeiro, no úprimne ma to nezaujíma. Sústredím sa hlavne na náš výkon, pretože súper bude taký, aký si ho spravíme. Verím, že si zo Žitného ostrova odnesieme 3 body. Je najvyšší čas výsledkovo sa chytiť," zakončil Gabriel Halabrín.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu