PREVIEW: V sobotu privítame MFK Ružomberok

PREVIEW: V sobotu privítame MFK Ružomberok

22.10.2021 | FK Senica

Zajtra v stretnutí 12. kola Fortuna ligy privítame opäť na vlastnom trávniku MFK Ružomberok. Zápas má úvodný výkop o 18:00 h.

Zverenci trénera Pavla Šustra nezvíťazili v posledných 4 ligových zápasoch, naposledy v domácom zápase remizovali s MFK Zemplín Michalovce 1:1. V tabuľke im napriek tomu patrí 8. miesto, keď sú iba o skóre za šiestym AS Trenčín. Každopádne, v sobotu proti Ružomberku chcú zápas uchopiť za správny koniec a bodovať v ňom.

Predstavujeme súpera - MFK Ružomberok

Liptáci skončili v minulom ročníku Fortuna ligy na 8. mieste, čo sa v klube hodnotilo ako neúspech. V lete sa v mužstve aj vzhľadom na túto skutočnosť udiali viaceré zmeny, tou najpodstatnejšou bolo vymenovanie Petra Struhára na pozíciu hlavného trénera. Mužstvu ním vedenému sa zatiaľ darí veľmi dobre - v prvom kole síce s nami remizovalo 0:0 a aj ďalšie dva zápasy pod Čebraťom sa skončili výsledkom 0:0. MFK sa však v posledných kolách rozohral a dokázal zdolať Slovan aj Žilinu. Aktuálne mu v tabuľke súťaže patrí 3. miesto s bilanciou 4-6-1, so skóre 16:10 a 18 bodmi. Najlepším strelcom mužstva je 4-gólový Martin Regáli.

Oporou v bránke "Ruže" je reprezentant do 21 rokov Ivan Krajčírik. Obrana hrá v stabilnom zložení Fabiš - J. Maslo - A. Mojžiš - Madleňák. Hlavne stred obrany majú Ružomberčania dominantný, popri vysokom Jánovi Maslovi výkonnostne rastie ľavák Alexander Mojžiš. V strede zálohy dostáva priestor duo Oliver Luterán - Matej Kochan, ktoré je konštruktívne a kombinačne silné. Na pravom krídle nastupuje reprezentant Severného Macedónska Tihomir Kostadinov. Tvorcom hry MFK je Dalibor Takáč, na ľavom krídle hráva najnebezpečnejší hráč súpera, rýchlonohý Martin Regáli. Na hrote útoku nastupuje čiperný a nevyspytateľný Martin Rymarenko.

Ružomberok v 11. kole remizoval na trávniku FK Pohronie 2:2. Góly: 33. Lačný, 61. Badolo - 39. Kostadinov, 65. Brenkus.

Gabriel Halabrín: S fanúšikmi sme silnejší

Pred zápasom s Ružomberkom sme oslovili mladého 18-ročného Gabriela Halabrína, ktorý si našiel miesto v zostave trénera Pavla Šustra na pozícii defenzívneho stredopoliara. Pred časom odohral všetky 3 zápasy slovenskej reprezentácie do 19 rokov a urobil nášmu futbalu výborné meno. Nateraz sa už ale sústredí na sobotňajší zápas. "Od začiatku týždňa som mal problémy a pre menšiu chorobu som netrénoval. Takže tá príprava na zápas pre mňa nebola ideálna. Vieme však, proti komu v sobotu hráme, ideme do zápasu s tým, že chceme vyhrať tak, ako každý iný zápas. Chceme sa presadiť svojou hrou," rozhovoril sa mladík z Brodského.

MFK Ružomberok vzbudzuje rešpekt, a to nielen aktuálnym 3. miestom v tabuľke, ale aj kultivovanou a prepracovanou hrou. Zdolať ho dokázala len Dunajská Streda. "Majú dobré mužstvo. Snažia sa súpera napádať a neboja sa hrať. Bude však určite na nich platiť to, čo na každého súpera - keď ich dostaneme pod tlak a budeme hrať agresívne, tak budú robiť chyby. Majú teraz dobré výsledky, vieme o nich, môžu sa od nich odraziť. V tabuľke však vidím malé rozdiely, čiže nejako by som to ich 3. miesto nepreceňoval, ani nepodceňoval," hovoril po piatkovom rannom tréningu.

Všetci v Senici si želáme, aby sa v sobotu zaplnilo hľadisko štadióna a spoločne sme sa tak mohli tešiť z dobrej hry a želaného výsledku. "Náš zápasový zámer je podať čo najlepší výkon a na ihrisku získať 3 body. Chceme nechať na ihrisku všetky naše sily a možnosti a bojovať o každý kúsok trávnika. Chcel by som fanúšikov na zápas pozvať s tým, že s nimi budeme a sme silnejší a futbal hráme vlastne pre nich," zakončil Gabriel Halabrín.

Rozhodcovia zápasu

Zajtrajší zápasu sa uskutoční v režime OTP. Hlavným rozhodcom zápasu 12. kola medzi FK Senica a MFK Ružomberok bude Michal Očenáš. Na čiarach mu budú pomáhať Jakub Košecký a Dušan Štofik. Náhradným rozhodcom bude Ivan Kružliak. Zápas je možné sledovať na portáli voyo.sk.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu