Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

01.10.2021 | FK Senica, foto: Braňo Španka

Futbalisti FK Senica sa v 10. kole Fortuna ligy predstavia v Trnave proti ŠKF Sereď. Zápas má v sobotu výkop o 18:00 h.

O aktuálnej situácii v kabíne trénera Pavla Šustra sme sa porozprávali s českým krídelníkom Šimonom Šumberom. Naša prvá otázka smerovala na zápas proti Slovanu Bratislava (0:3), ktorý sa na Záhorí predstavil minulý víkend. "Na súpera sme sa pripravovali poctivo ako vždy, no s vedomím, že Slovan je veľký klub plný kvalitných hráčov. Čo potvrdili aj na ihrisku. Do deja zápasu sme vstúpili zle, rýchlo inkasovaný gól už v 2. minúte nás trochu zastavil. A než sme sa dostali do toho, od čoho sme sa chceli odraziť, na svetelnej tabuli svietil stav 0:3. Cez polčas sme si niečo v kabíne povedali a zmenili sme aspoň obraz hry, keď už nie konečný výsledok. Od toho sa môžeme odraziť ďalej, treba sa poučiť z každej prehry," začal rozprávanie český legionár, ktorý prišiel do Senice zo Zbrojovky Brno.

Po sobotňajšej prehre sme mierne klesli v tabuľke Fortuna ligy - s bilanciou 3 víťazstvá, 4 remízy a 2 prehry nám s 13 bodmi patrí 7. miesto. Môžeme byť s touto pozíciou spokojní? "Najprv sa chceme zamerať na našu hru, výsledky sa následne odvíjajú od toho. Boli v tejto sezóne zápasy, keď sme mali šťastie a niekedy nám naopak chýbal kúsok k lepšiemu výsledku. Ale celkovo sa náš obraz hry ustáluje a je potreba sa toho držať, pretože iba to nám prinesie úspech," pokračoval 30-ročný futbalista, ktorý okrem Brna pôsobil aj v Zlíne a Třinci.

V sobotu sa v Trnave predstavíme proti ŠKF Sereď. Zverenci trénera Juraja Jarábka momentálne nemajú formu, keď prehrali posledné dva ligové zápasy (Trnava, Michalovce) a vypadli zo Slovnaft Cupu s druholigovým Šamorínom. V tabuľke im patrí 9. miesto s 8 bodmi. Šimon ponúkol svoje hodnotenie tohto mužstva. "Sereď hodnotím ako veľmi húževnaté mužstvo, ktoré sa pomaly rozbiehalo, ale v poslednej dobe sa im ustálila zostava a prišli aj nejaké výsledky, a tak je potreba sa na nich dobre pripraviť. Tak, ako na každého ligového súpera. Verím, že zbrane na úspech na nich dokážeme vymyslieť a v sobotu v Trnave uspejeme!"

Na záver nás zaujímalo, ako Šimon hodnotí svoje pôsobenie v FK Senica a celkovo v najvyššej slovenskej súťaži. "Zatiaľ svoj príchod nehodnotím, uvidíme v zime, tam sa na to môžeme zamerať. Pre Senicu som sa rozhodol vzhľadom na záujem klubu o mňa. Z Brna poznám trénera Pavla Šustra, a to bolo taktiež plus v mojom rozhodovaní. Naviac som bol voľný hráč a nechcel som dlho čakať na ponuku, obzvlášť, keď posledný polrok som v Brne veľa šancí na ihrisku nedostával. Chcel som zase hlavne hrať. Naviac je to 1. liga, na Slovensku už vyššia nie je, takže si myslím, že kvalita súťaže je dobrá. Je tu 12 tímov a je to vyrovnané. Kvalita je určite v každom tíme," zakončil Šimon Šumbera.

Zápas 10. kola ŠKF Sereď - FK Senica bude rozhodovať Marek Mastiš. Na čiarach mu budú pomáhať Rastislav Kuba a Dušan Štofík. Náhradným rozhodcom stretnutia bude Michal Smolák. Zápas si budete môcť pozrieť na portáli voyo.sk.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu