Přináší vám fotbal hubnutí?

0

Fotbal je vynikající sportovní aktivitou pro hubnutí, protože působí na vaše svaly a také vaše srdce různými způsoby. Fotbal buduje ještě více svalové hmoty a také spaluje mnohem více tuku tím, že nabírá jak pomalé, tak rychlé svalové vlákna.

Fotbalová zábava jako kardio cvičení spaluje kalorie navíc než normální cvičení, protože jste nuceni přepínat mezi používáním aerobních a anaerobních energetických drah – domovská stránka. Na rozdíl od některých kardio aktivit fotbal buduje a také udržuje svalovou hmotu, zlepšuje váš metabolismus, na rozdíl od podpory ztráty svalové tkáně.

Shodit kalorie

Přináší vám fotbal hubnutí?

Při hraní fotbalu spálíte asi 260 kalorií za pouhou půlhodinu pro jedince vážícího 155 liber. Chcete-li snížit váhu, musíte rozpustit ještě více kalorií, než sníte. Abychom byli mnohem přesnější, potřebujete rozpustit 3 500 kalorií, abyste shodili 1 kilo tuku navíc. V důsledku toho, pokud budete hrát fotbal hodinu 3x týdně, můžete každý týden rozpustit dalších 1500 kalorií a zhubnout o 2 kila navíc každý měsíc jen díky fotbalu.

Vzhledem k tomu, že fotbalová videohra vyžaduje, abyste neustále vyvíjeli iniciativu v mnoha stupních intenzity, poskytuje vám aerobní a také anaerobní cvičení. Častým přepínáním mezi využíváním těchto energetických systémů roztavíte mnohem více kalorií.

Fotbal je skvělá sportovní aktivita pro hubnutí, protože pracuje na vaší svalové hmotě a na vašem srdci různými metodami. Fotbal vytváří více svalové hmoty a spaluje mnohem více tuku najímáním pomalých i rychlých svalových vláken. Jako kardio cvičení spálíte zábavou při fotbale mnohem více kalorií než běžná cvičení, protože jste nuceni přecházet mezi využíváním aerobních a anaerobních silových drah. Na rozdíl od některých kardio aktivit fotbal rozvíjí a také zachovává svalovou hmotu, čímž spíše zvyšuje váš metabolismus, než aby podporoval ztrátu svalové hmoty.

Spalujte kalorie

Při hraní fotbalu spálíte asi 260 kalorií za pouhou půlhodinu pro osobu vážící 155 liber. Chcete-li zhubnout, musíte shodit více kalorií, než přijmete. Abychom byli mnohem přesnější, musíte spálit 3 500 kalorií, abyste shodili 1 libru tuku.

Výsledkem je, že pokud budete hrát fotbal hodinu 3x týdně, můžete každý týden shodit dalších 1500 kalorií a také 2 kila každý měsíc jen díky fotbalu. Vzhledem k tomu, že fotbalová videohra od vás vyžaduje pravidelné úsilí na různých úrovních síly, poskytuje vám kardio i anaerobní cvičení. Častým přepínáním mezi používáním těchto energetických systémů roztavíte více kalorií.

Tipy a bezpečnostní opatření

Hrajte fotbal alespoň 3krát týdně, abyste dosáhli výsledků v oblasti regulace hmotnosti, pokud neděláte přidaná cvičení. Přesto byste měli každý týden cvičit dvě vytrvalostní cvičení, abyste procvičili všechny významné svalové skupiny. To může pomoci s prevencí zranění a také s mnohem lepším výkonem během fotbalu a navíc zvýšíte rychlost metabolismu tím, že vytvoříte více svalové hmoty.

Zahřejte se před tréninkem a ochlaďte se po tréninku i hrách. Po cvičení protáhněte svalovou hmotu, abyste předešli napjatosti a zranění.

Je tedy fotbal dobrý pro spalování tuků?

Ano, opravdu, fotbal je vynikající sport pro ty, kteří chtějí zhubnout, protože při něm pracují svaly a srdce. Ve skutečnosti spaluje mnohem více tuku a také buduje více svalové tkáně pomocí rychlých i pomalých vláken, na rozdíl od úkolů, jako je běh, kde jsou nejčastěji zapojena pomalá vlákna třesavky. Fotbal spaluje více kalorií díky tomu, že hráči jsou nuceni často přepínat mezi kardiovaskulárními a také anaerobními cestami svalové tkáně. Rovněž napomáhá rozvoji a zachování svalové hmoty!

Kolik zhubne fotbalista?

Fotbal patří mezi doslova nejnáročnější ze všech sportovních aktivit, stejně jako během 90minutového obleku může typický hráč shodit 1 500 až 2 000 kalorií, i když na expertní úrovni jsou tato čísla mnohem vyšší. – obecně asi 3 400 kalorií.

Fotbaloví hráči, kteří se intenzivně vzdělávají 2 až 3krát týdně, mohou shodit přibližně 6 kilo navíc během 12 týdnů, i když po určitém omezení je nejlepší se již nepokoušet shazovat, ale místo toho se snažit udržet současnou úroveň.

Faktorem je, že hráči potřebují určitý index tělesné hmotnosti (BMI), pokud si chtějí udržet stupně své síly a také účinnosti. Nadměrná ztráta hmotnosti může bránit schopnosti dokončit na nejvyšší úrovni.

Je také třeba mít na paměti, že někteří hráči mohou v horkých nebo vlhkých podmínkách shodit až sedm nebo osm kilo navíc kvůli dehydrataci. Obvykle sklenice vody po obleku jistě pomůže obnovit ztracenou váhu. Rozpouští fotbal více tuku než běh? Dánský výzkum z roku 2007 zjistil, že fotbalisté shazují více tuku než běžci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno