International Football League

INTERNATIONAL FOOTBALL LEAGUE (IFL) je platforma futbalovej súťaže, pôsobiaca na území Slovenska a Moravskosliezska. Zakladajúcim klubom IFL je FK Senica. V prvej fáze je súťaž určená pre slovenské a moravskosliezske kluby. Do budúcnosti je otvorená pre účastníkov z ďalších krajín z regiónu centrálnej Európy (Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko...). „Ide v podstate o to, že naši mladí hráči a hráči, ktorí nebudú naskakovať pravidelne do majstrovských zápasov, budú vždy v strede týždňa hrať zápasy so seniorským mužstvom z Česka a Slovenska. Už na jar odohráme prvých 11 zápasov. Tabuľku ani body z toho nerátame. Dalo by sa povedať, že ide o sériu prípravných zápasov s jednotlivými mužstvami. Už tento rok ale budeme hrať pod hlavičkou IFL. Do budúcna by sme chceli, aby sa do projektu zapojili aj ostatné mužstvá,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.


IFL je určená predovšetkým pre hráčov, ktorí v majstrovských zápasoch súťaží SFZ resp. FAČR nehrávajú pravidelne a chýba im zápasová prax. Uvedená súťaž zároveň vytvára priestor pre talentovaných mládežníkov jednotlivých klubov vyskúšať si konfrontáciu v seniorskej konkurencii. Stretnutia v IFL ďalej ponúkajú príležitosť hráčom, vracajúcich sa po zranení, získať zápasový rytmus. Do zápasov budú môcť kluby nominovať aj vytipovaných hráčov, ktorí sú v klube na hernom teste. „Ide o pilotný projekt. Skutočne nám ide o to, aby prechod mladých hráčov do seniorskej kategórie bol plynulejší. Stále visí vo vzduchu juniorská súťaž, o ktorej debatujeme so zástupcami SFZ i ÚLK. Je to v štádiu riešenia. Nechceme ale čakať, preto prezentujeme náš vlastný projekt,“ opisuje zaujímavú myšlienku prezident FK Senica Viktor Blažek.

IFL je alternatívou juniorskej súťaže. Nepodlieha Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) ani Futbalovej asociácii Českej republiky (FAČR). Prvé zápasy IFL začne FK Senica hrať už na jar 2014. V tomto období nepôjde pritom o klasický model súťažnej ligy. FK Senica odohrá v rámci IFL celkovo 11 stretnutí. Ostatné tímy však nebudú medzi sebou hrať navzájom, preto víťaza ligy nie je možné určiť.

Známe zápasy IFL na jar 2014:

4.3.2014: FK Senica – SFC Opava

11./12.3.2014: S. Olomouc – FK Senica

25.3.2014: Fastav Zlín – FK Senica

2.4.2014: Baník Ostrava – FK Senica

22.4.2014: FK Senica – Sp. Trnava

6.5.2014: MŠK Břeclav – FK Senica

13.5.2014: MFK Karviná – FK Senica

20.5.2014: SFM Senec – FK Senica

27.5.2014: FK Senica – SFM Senec


 
IFL
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu