Futbal pre deti


FK Senica fokusuje svoju pozornosť výrazným spôsobom aj na mládež. Venuje sa nielen mladým talentovaným futbalistom, ale svoje aktivity smeruje aj k školopovinným žiakom, nefutbalistom. V rámci nového projektu Futbal pre deti chce priblížiť svet profesionálneho futbalu tým najmenším. Projekt vzniká v spolupráci so základnými školami v senickom okrese i v celom regióne Záhorie. Prvou lastovičkou projektu bola dvojhodinová súťaž žiakov III. ZŠ Senica v Mestskej športovej hale v Senici.

Čo projekt zahŕňa?

V rámci projektu Futbal pre deti zavíta FK Senica do partnerských základných škôl na Záhorí a spoločnou hodinou, dvoma spríjemní a oživí vyučovanie žiakov. Pri návšteve sa môžu žiaci tešiť na zaujímavé súťaže, zabaviť sa môžu pri úsmevných historkách futbalistov FK Senica, podebatovať s nimi takpovediac o hocičom, ale taktiež získať kúsok futbalovej zručnosti. Profesionálni futbalisti FK Senica ukážu žiakom niečo zo svojho repertoáru. Rolu šoumena si zastane maskot FK Senica LELE. Akcia vyvrcholí autogramiádou futbalistov FK Senica či spoločným fotografovaním. Partnerská škola, ktorá sa do projektu zapojí, dostane navyše od klubu darček v podobe 100 lístkov na vybraný domáci zápas FK Senica v rámci Corgoň ligy.

Prečo projekt vzniká

Deti a šport. To bolo v minulosti úplnou samozrejmosťou. Časy sa menia a s tým sú spojené i nové trendy a koníčky našej budúcej generácie. Cieľom FK Senica je ukázať, že futbal je športový fenomén a motivačným spôsobom prilákať deti na zelené trávniky. Chceme nenásilnou a atraktívnou formou ukázať deťom, že oveľa zmysluplnejšie je tráviť voľný čas na ihrisku alebo vonku pred domom na „plácku“ ako pri počítačových hrách či televízore. Sériou aktivít v spolupráci FK Senica – škola – žiaci chceme docieliť aj vybudovanie pozitívneho vzťahu k športu a fair play.

Detský sektor na tribúnach

Každá návšteva školy bude slúžiť zároveň ako pozvánka pre deti na futbal. Škola dostane od FK Senica 100, prípadne aj viac lístkov na futbal. O deti sa budú počas celého zápasu starať animátorky FK Senica, ktoré im pomôžu v povzbudzovaní i zápasovou choreografiou. FK Senica poskytne každej škole bezplatne jeden autobus

Ako sa môže škola zapojiť?

FK Senica bude postupne oslovovať všetky základné školy v okrese Senica, neskôr v celom regióne Záhorie. Ak ste pozvánku na zapojenie do projektu ešte nedostali, stačí napísať na fksenica@fksenica.eu a my vás budeme kontaktovať.

Niektoré realizované akcie na školách


Futbalová návšteva ZŠ Štefanov:Futbalová Európa deťom na II. ZŠ v Senici:


Futbal s družinármi na IV. ZŠ v Senici:


Deň detí so škôlkarmi (Čáčov):


Beseda so žiakmi na III. ZŠ v Senici:


 
Fanzóna
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu