KOMPLETNÍ PRŮVODCE FOTBALOVÝM TRÉNINKEM

0

Často se tvrdí, že dosažení dokonalosti v jakémkoli druhu sebeovládání, ať už je to klavír, golf nebo v našem případě fotbal, trvá 10 000 hodin. Na fotbal můžete dokonce potřebovat více než 10 000 hodin. Špičkoví profesionální fotbalisté již nepochybně vložili své hodiny do tréninku v průměru 4 až 6 hodin denně.

Hodiny, které vidíme špičkové hráče na hřišti, jsou částí času investovaného do tréninkového hřiště a do klubu zdraví – fksenica. Dosažení úspěchu v atraktivní videohře vyžaduje tvrdou práci a sebekontrolu bez ohledu na to, zda hrajete super sobotu nebo neděli.

Trénink je kritický pro fotbalisty, kteří mají v úmyslu oslovit své potenciální hráče a také zdokonalit svou videohru. Takže ať už jste hráč, instruktor nebo rodič, musíte rozumět každé maličkosti, kterou můžete kolem sebe vychovávat k fotbalu. Proto jsme vlastně sestavili tento kompletní přehled fotbalových tréninků; prozradí vám, kdy trénovat, jak obvykle, a nabídne vám několik tréninkových tréninků ve fotbale, které si můžete vyzkoušet.

PROČ POŽADUJEME TRÉNOVAT NA FOTBAL

Pokud se snažíte zlepšit svou hru, není jiná možnost, než se vzdělávat. Neexistují dva způsoby, jak to obejít; pokud se chcete rozvíjet jako hráč, musíte tvrdě zasáhnout cvičiště. Dostavit se na zápas a od posledního zápasu se vlastně zdržet čehokoli je pokrmem pro průměrnost v ideálním případě, v horším případě trapnou prohrou.

football training plan

Trénink vás kromě vaší hry udrží, udrží vás v dostatečném zdraví, abyste zůstali na hřišti 90 minut, ale také vám pomůže udržet si správný způsob myšlení. Trénink vám umožní zlepšit jakékoli oblasti slabosti a zakrýt místa s houževnatostí, takže budete čekat na svůj následující komponent.

Staré přísloví „využij to, nebo to ztratíš“ klade na fotbal. Pokud často nehledáte způsoby, jak zlepšit nebo udržet své fyzické, technologické a také mozkové schopnosti, stojíte na místě nebo v horším případě couváte.

CO JE TO FOTBALOVÝ TRÉNINK?

Fotbalový trénink se dělí na 3 široké, ale výrazné větve: fyzické, technologické a taktické. Všechny tři fotbalové tréninkové větve se navzájem doplňují a jsou životně důležité pro úspěch jak jednotlivce, tak i celého týmu.

TĚLESNÝ FOTBALOVÝ TRÉNINK
Fyzický trénink se soustředí na konstrukci motoru, který vás pohání prostřednictvím obleků. Nabízí vám schopnost běhat, skákat a střílet tak rychle a silně, jak jen můžete. Chcete-li dosáhnout toho nejlepšího z fyzického tréninku, budete muset kombinovat kardio trénink a silový trénink.

Kardio bude zahrnovat běh, jízdu na kole, HIIT a také práci na tréninku. Odporový trénink zahrnuje vzpírání (složené a izolační pohyby) a také cvičení s vlastní vahou. Po samotném tréninku se budete muset zaměřit na regeneraci, všestrannost a mobilitu.

Své tréninky můžete doplnit stravou vytvořenou pro vaše přesné požadavky jako fotbalisty. Fotbalový doplněk Starter Load je skvělá oblast pro začátek. Směs silových gelů a hydratace za pouhých 9,95 ₤.

TECHNICKÝ FOTBALOVÝ TRÉNINK

Technické školení je o ustavení vašich technologických dovedností na hřišti. Obecně zahrnuje driblování, přihrávky, střelbu, hlavičku a branku. Ale může být dodatečně specifická pro pozici, konkrétně pro brankáře, kteří potřebují získat schopnosti potápění, chytání a také házení. Některé dovednosti si můžete vytvořit sami, jako je práce nohou a také hbitost, ale některé schopnosti – například přecházení a přebírání – vyžadují trénink ve skupině.

TAKTICKÝ FOTBALOVÝ TRÉNINK

Taktický trénink je to, co dělá tým vyčnívat ze skupiny. Je to teoretická stránka videohry, která se zaměřuje na kulisy, vývoj a také taktiku potřebnou pro různé útočné i ochranné scénáře. Na taktickém výcviku se obecně pracuje jako tým a bude probíhat buď ve výcvikové škole, nebo ve třídě.

Na nižších stupních se taktický trénink určitě zaměří na renovaci vašeho vlastního týmu a také na týmové úsilí. Na vyšších úrovních je však kladen důraz na video hodnocení vlastního týmu a také na opozici k odhalení slabin a také nejlepších prostředků, jak proti nim hrát.

JAK ČASTO BY SE MĚLI VZDĚLÁVAT?

Pro fotbalový trénink neexistuje dokonalý rozvrh. Každý hráč a také klub bude mít svůj vlastní tréninkový plán od Premier Organization ® až po nedělní organizaci. Hráči Realu Madrid trénují čtyři až pět hodin denně, ale spousta omezených ligových klubů i amatérských hráčů nebude mít tolik času na přípravu.

Pokud jste amatérský hráč s úkolem, rodinnými příslušníky a také společenským životem, není pravděpodobné, že budete schopni investovat do tohoto zdlouhavého tréninku a dokonce budete mít sílu to udělat správně. Naštěstí stále můžete enormně vylepšit svou hru za pouhou část času, který specialisté stráví tréninkem.

Mnoho amatérských týmů bude míte 1 nebo 2 týmové tréninky týdně po celou sezónu, které pokrývají taktický a také technologický trénink a některé fyzické. Ale pokud si opravdu přejete zlepšit svou hru, budete muset využít svůj vlastní čas. Většina tréninku fyzické zdatnosti, síly, adaptability a agility bude na vás.

Pro fotbalový trénink neexistuje žádná osamělá rutina, ale ve skutečnosti jsme vytvořili rutinu pro nadšeného amatérského fotbalistu po nedělním zápase:

  • Pondělí: Lehké zotavovací plavání
  • Úterý: Silový trénink vyhověl HIIT
  • Středa: Týmové tréninky
  • Čtvrtek: Výdržový trénink vyhověl HIIT
  • Pátek: Den volna
  • Sobota: Lehké kardio a také prodloužení
  • Neděle: Den zápasu

Viděl jsi volno? Je nezbytnou součástí každého typu tréninkového programu. I ten nejzdatnější a nejnáruživější hráč potřebuje objevit rovnováhu mezi spolehlivým tréninkem a přetrénováním. Přetrénování může způsobit ještě více škody než vynikající.

Příliš mnoho z toho může způsobit zranění a vyčerpání a také vás vystaví neaktivnímu na nedělní velký zápas. Je tedy nezbytné zajistit, abyste ve svém tréninkovém rozvrhu měli dostatek času na zotavení a vyhradit si pauzu. Vědět, kdy se potřebujete zlomit, je stejně důležité jako cokoli jiného.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno