Záhorácke derby nemalo víťaza

02.04.2016 | Filip Holec

V druhom polčase videli diváci v dobrej atmosfére štyri góly, derby sa skončilo 2:2

25.kolo, sobota 2.4.2016, 17:00
2
2
(0:0)
Skalica Skalica
FK Senica: Šulla (46. Plach) – Hladík, Pavlík (K), Pillár – Šmehyl, Hromada (85. Kontár), Hušek, Klec (57. Morong), Mehremić – Leško, Dolný
Skalica: Krnáč - Hlavatovič, Dobrotka, Majerník, Zahumenský - Mazan, Hlinka (81. Ikenna), Šebesta, Neoveský, Vaško - Masaryk (81. Jakubek)

Góly: 67. Pavlík, 88. Pillár - 70. Vaško, 84. Jakubek
Rozhodovali: Straka - Slyško, Žákech, ŽK: 75. Pillár - 30. Mazan, 53. Šebesta, 73. Ulrich, 86. Krnáč

Stretnutie sa od úvodu nieslo v opatrnom duchu, vo veľmi dobrej atmosfére sa ani jedno mužstvo nechcelo vystaviť zbytočnému riziku. Na prvú vážnejšiu príležitosť Záhoráckeho derby si museli diváci počkať do 22. minúty. Na ľavej strane sa až pred pokutové územie predral Mehremić, jeho strelu po zemi Krnáč kryl. Bosniak strieľal svojou slabšou pravou nohou, napriek tomu malo jeho zakončenie celkom slušnú razanciu. V 30. minúte hosťujúci Mazan nezmyselne atakoval domáceho gólmana Šullu, ktorý už mal loptu v moci a brankár Seničanov mal veľké problémy sa pozviechať. Mazan za svoj zákrok videl z rúk hlavného rozhodcu iba žltú kartu. V 40. minúte prvýkrát zahrozili aj hostia, lopta sa dostala na hranici 16ky k Masarykovi, ten sa však ukvapil a netrafil medzi tri tyče. V závere polčasu začali byť hostia čoraz nebezpečnejší. V 43. minúte sa preštrikoval Šebesta až na malé vápno, z piatich metrov však netrafil bránu. V prvom polčase gól nepadol, obe mužstvá si vypracovali len náznaky šancí a do šatní sa logicky odchádzalo za bezgólového stavu.
Domáci brankár Michal Šulla nakoniec musel po Mazánovom zákroku cez polčas striedať, jeho miesto zaujal František Plach. Pre žilinského odchovanca to bol premiérový štart v najvyššej súťaži. Veľa vzruchu pred bránami nepriniesol ani úvod druhého polčasu, v 61. minúte mohol postupovať Dolný sám na Krnáčovu bránu, v poslednom momente jeho klúčku vystihol jeden zo skalických obrancov. O minútu neskôr dostal skvelú loptu za obranu Leško, ktorého zastavil Dobrotka v čistej šanci, píšťalka rozhodcu Straku však ostala nemá.
V 67. sa konečne dočkali Seničania gólu, keď loptu dotlačil do siete po štandartnej situácii kapitán Pavlík - 1:0. O tri minúty už bolo vyrovnané. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Peter Vaško a prestrelil exportnou strelou všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1
V 73. minúte sa prebíjal do pokutového územia domácich Ulrich, chcel si vypýtať faul, jeho skok bol však ocenený žltou kartou.  V 82. minúte mohli domáci využiť zaváhanie pri rozohrávke Skalice, Morong sa rútil do pokutového územia a jeho postup prerušil zákrok Majerníka. Diváci na štadióne sa už po niekoľkýkrát dožadovali pokutového kopu, rozhodca Straka ani tentokrát nepískal. V 84. minúte udrelo na opačnej strane. Po dlhom aute striedajúceho Hillaryho hlavičkoval Jakubek a lopta zapadla pod brvno Plachovej brány - 1:2. O štyri minúty neskôr bolo opäť vyrovnané. Róbert Pillár ostal osamotený pred Krnáčovou bránou a nezaváhal - 2:2.
V dobrom druhom polčase sme videli štyri góly a Záhorácke derby rozhodne nábojom ani atmosférou nesklamalo.

Dušan Vrťo (FK Senica):
"My sme verili, že sa hráči vrátia po zranení – stalo sa Robo Pillár – obrana sa spevnila. On aj vyrovnal na 2:2. Nepáčilo sa mi, že si nevypracúvame toľko šancí. Góly dávajú stopéri, takže nad tým sa musíme zamyslieť a zapracovať. Bod sme získali na konci zápasu."

Štefan Horný (MFK Skalica):
"My sme sa prichystali. Hrali sme v tej najlepšej zostave. Dnes sme ukázali aj inú tvár smerom dopredu, kde sme mali navrch nad Senicou. Chýbalo nám trochu šťastia, aby sme vyhrali. Futbal je aj o chybách. Rozhodli dve štandardné situácie. Chlapci odmakali 90 minút, sme sklamaní. Musíme dvihnúť hlavy a ísť ďalej. Ak budeme takto pokračovať, verím, že sa to prelomí."