Z Trenčína bez bodu

22.11.2014 | TASR, ilustračné foto

V 18. kole Fortuna ligy sme podľahli domácemu AS Trenčín 1:3. O jediný gól Záhorákov sa postaral kapitán Juraj Piroska. V ďalšom, poslednom jesennom, kole privítame na domácej pôde 28.11. Spartak Trnava.

18.kolo, sobota 22.11.2014, 17:30
Trenčín Trenčín
3
1
(2:1)
Trenčín: Šemrinec – Čögley, Rundič, Skovajsa, Lawrence – Lobotka – Guba (78. Mondek), Mišák (66. Rabiu), Hajradinovič (89. Holúbek), Simon - Jairo
FK Senica: Šulla – Filípek, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek (78. S. Mráz) – Hlohovský, Piroska (70. Komara), Kóňa, Kalabiška – Kosorin (90. Královič)

Góly: 13. Guba, 24. Hajradinovič 76. Jairo - 33. Piroska. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Rundič - Mazáň, Pillár

Diváci: 2712

V súboji tabuľkových susedov začali Trenčania aktívnejšie. Ich počiatočná snaha sa však vo finálnej fáze utápala v nepresnostiach. V trinástej minúte centrovaná lopta Lawrenca zaskočila Šullu a skončila na brvne. V tej istej minúte prízemný center Jaira z ľavej strany našiel na zadnej tyči nabiehajúceho Gubu, ktorý od brvna strelil prvý gól - 1:0. V devätnástej minúte kopala Senica priamy kop. Odrazenú loptu v stopercentnej príležitosti poslal Pillár hlavou tesne vedľa. V zaujímavom futbale sa pokračovalo aj naďalej a Gubovmu prízemnému zakončeniu veľa nechýbalo. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v 24. min Hajradinovičovi, ktorý technickou strelou využil aktivitu Jaira a poslal vicemajstra do dvojgólového vedenia. Seničanom sa podarilo znížiť na 1:2 v 33. min, keď Hlohovského center z voleja trafil senický kanonier Piroska do siete - 2:1. Od tej chvíle sa stali hostia nebezpečnejšími a domáci sa už tak veľmi nehrnuli do útoku.

Zaujímavé divadlo pokračovalo aj po prestávke. Mišákova strela z priameho kopu našla iba pripraveného Šullu. Po hodine hry rohový kop Trenčína skončil na nohách senických hráčov. Trenčania v tých chvíľach mali tlak, no obrana Záhorákov ďalšie góly nepripúšťala. V 70. min mohol domácich upokojiť Jairo, tiesnený loptu do brány neprepasíroval. Po zlom odskoku lopty sa hostia takmer dostali do veľkej šance, napokon všetko zahasila obrana Trenčína rezolútnym odkopom. AS sa predsa len podarilo streliť tretí gól. V 76. min sa vytvoril voľný priestor pred Simonom, ktorý vysunul brazílskeho útočníka Jaira. Ten už v súboji s gólmanom Šullom nezaváhal - 3:1.

Ivan Vrabec, AS Trenčín: "Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane, celý týždeň sme sa svedomito pripravovali. Od prvej do poslednej minúty sme nenechali nikoho na pochybách, kto je tu pánom. Vytvárali sme si šance a aj keď hostia strelili kontaktný gól, hrali sme svoju hru. Niektoré príležitosti sme nedotiahli tak, ako sme chceli. Za výkon však hráčom patrí veľké poďakovanie. S domácim publikom sa rozlúčili slušnou hrou."

Pavel Hapal, FK Senica: "Videli sme, že od prvej do poslednej minúty domáci udávali tempo. Nedokázali sme sa vyrovnať s agresivitou. O lepší výsledok nás obrali niektoré momenty pri góloch súpera. Akonáhle sme strelili gól, súper zneistel. Prakticky po celý zápas sme boli v slabšom pohybe a chýbala nám väčšia aktivita."