Z Ružomberka vezieme všetky body

17.10.2015 | TASR, foto: ilustračné

V Ružomberku sme zvíťazili najtesnejším gólovým rozdielom. Do listiny strelcov sa zapísal Jakub Hromada, ktorému asistoval Jan Kalabiška. Pripisujeme si dôležité tri body do tabuľky!

13.kolo, sobota 17.10.2015, 17:00
MFK Ružomberok MFK Ružomberok
0
1
(0:0)
MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan (84. Ondrek)- Kružliak - Lovás, Ďubek, Faško (63. Lačný), Zošák (71. Boszorád) - Masaryk
FK Senica: Šulla - Hladík, Pavlík, Pillár – Vengřinek, Hušek, Hromada (84. Varga), Klec, Čunta (87. Nemček) - Kalabiška, Dolný (90. Cicman)

Gól: 77. Hromada. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: P. Maslo, Dagbšajan - Hladík

Diváci: 1847

V piatej minúte Lovás poslal center z pravej strany a hlavičku J. Masla do rúk stiahol Šulla. O dve minúty neskôr Faško vysunul Masaryka, ale útočník MFK zvnútra šestnástky pravou minul priestor medzi žrďami. Vzápätí Lovás prestrelil senickú bránu. V pätmástej minúte sa Masaryk v sľubnej pozícii hlavou netrafil. Na začiatku sa hralo len na jednu bránu - Záhorákov. Postupne v ofenzíve sa začali osmeľovať aj hostia. V devätnástej minúte nevyužil dobrú streleckú parketu Klec a spoza "veľkého vápna" mieril len nad. V 24. min. Kalabiška po priamom kope poslal loptu do ružomberskej siete, ale pre odpískaný ofsajd gól neplatil. Seničania sa veľmi hnevali na hlavného arbitra i jeho na asistenta Mókóša. V 42. min. Tofiloski skrotil Klecovu delovku a Kalabiška po druhý raz dostal loptu

V druhom polčase sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 52. min. zahrávali Seničania štandardnú situáciu. Z nej domácu bránu neohrozili, naopak z brejku šli dvaja domáci hráči na jedného Seničana, avšak Ďubeka v tutovke vychytal Šulla. V 59. min. parádne zdiaľky vypálil Klec a Tofiloski vytasil rovnako krásny zákrok. V 77. min. Kalabiška potiahol loptu po ľavej strane pred bránou našiel Hromadu a ten nedal Tofiloskému žiadnu šancu - 0:1. Liptáci po inkasovanom góle zostali zaskočení a mali problém rozvinúť súvislejšiu akciu. V závere Ruža všetko vsadila na jednu kartu, do súperovej sa tlačil aj stopér MFK J. Maslo, ale vytúženého vyrovnania sa nedočkala.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Zápas sa mi ťažko hodnotí. Vstúpili sme doň dobre, boli sme aktívnejší. Pri súperovi s takouto taktikou však musíme dať gól, aby sme sa dostali na koňa. Bohužiaľ, sme nedali. Musím tiež povedať, že niektorí naši hráči zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasov. Chýbala im väčšia futbalová iskra. Paradoxne o výsledku rozhodol náš hráč, ktorý vlastne Senici založil akciu."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Videli sme veľmi kvalitný zápas, my sme podali veľmi dobrý výkon, najlepší v tejto sezóne. Sme veľmi radi, že po bezbodovej sérii mužstvo zabodovalo. Myslím si, že toto víťazstvo nás môže posunúť dopredu. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči, čo nastúpili a špeciálne Hušek, ktorý podal veľmi dobrý výkon."