V 16.kole Fortuna ligy sme na ihrisku MFK Ružomberok uhrali remízu 2:2.

MFK Ružomberok: Macík - Mojžiš, Maslo, Twardzik, Kojnok (70. Gerec), Čurma, Takáč, Kostadinov, Zsigmund, Regáli, Bobček (62. Qose)
FK Senica: Vorel - Krč (69. Cascardo), Dias, Didiba, Addo, Cvek, Klapan, Yenne, Baumgartner (90. Totka), Castaňeda (80. Moses), Akinyoola

Góly: 63. Qose, 82. Twardzik (11m) - 21. Akinyoola, 40. Castaňeda

Žlté karty: 32. Kostadinov, 78. Čurma - 44. Akinyoola, 49. Yenne, 84. Vorel, 86. Didiba

Rozhodovali: Dohál - Pozor, Hrmo

Diváci: 987

Už v 3. minúte si nabehol za obranu domácich po prihrávke od Krča Castaňeda, jeho prízemný center dokázali domáci odvrátiť. Na druhej strane pálil nepresne po prihrávke od Bobčeka Regáli. V prvej tutovke zápasu sa ocitol v 8. minúte Castaňeda, zoči voči Macíkovi ale nepochodil. V 17. minúte mal gólman domácich menšie problémy s ďalekonosnou strelou Krča. V 18. minúte došlo v šestnástke domácich k súboji medzi Maslom a Castaňedom, po páde nášho najlepšieho ligového strelca však hra pokračovala ďalej. V 21. minúte padol úvodný gól zápasu, Krč dobre vysunul Yenneho, ktorého prihrávku poslal nechytateľne k ľavej žrdi Akinyoola - 0:1. Na strane domácich to skúšal ďalekonosnou strelou Twardzik, Vorel jeho pokus ale kryl. V 33. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Didiba, Macík ale výborným reflexívnym zákrokom na čiare zneškodnil jasný gól. V 38. minúte minúte sa uvoľnil na krídle aktívny Yenne, na hlavu Castaňedu posadil milimetrový center a Kolumbijčan pridal svoj ôsmy ligový gól v tejto sezóne - 0:2. Do kabín sme tak odchádzali s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán mal blízko k druhému gólu v zápase Castaňeda, gólman domácich bol ale proti. Domáci sa snažili znížiť v 51. minúte, Kostadinov zahral voľný priamy kop na zadnú žrď, kde však našťastie pre nás nebol nik. Kontaktný gól domácich prišiel predsalen v 62. minúte, k lopte sa na hranici šestnástky dostal striedajúci Qose a nechytateľnou strelou znížil - 1:2. Na druhej strane zakončoval po rýchlom protiútoku nepresne Castaňeda. O niekoľko sekúnd neskôr nepochodil Baumgartner v stopercentnej šanci, Macíka síce prekonal, jeho strelu smerujúcu do brány zastavilo brvno. V 73. minúte zakončoval po rohu opäť Qose, tentokrát ale nepresne. Domáci sa vyrovnávajúceho gólu dočkali v 82. minúte, po faule pred šestnástkou po súboji Yenneho so striedajúcim Gerecom ukázal po dlhom váhaní hlavný rozhodca Dohál nepochopiteľne na biely bod. Z pokutového kopu sa Twardzik nemýlil - 2:2. Strhnúť víťazstvo na našu stranu sa pokúšal v samom závere kapitán Dias, po rohovom kope mierila jeho hlavička tesne vedľa brány.

Ján Haspra ml. (tréner MFK Ružomberok): “Všetci sme sa tešili na zápas so Senicou, pred domácim fanúšikom sme chceli zvíťaziť. Vstup do zápasu nám absolútne nevyšiel. Klobúk dolu pred hosťujúcim trénerom, čo dokázal so Senicou. Je to nepríjemný súper, podľa mňa jedno z najlepších mužstiev v lige. Ak zostanú pokope dlhšie, môžu to dotiahnuť ďaleko. Nepremenili svoje šance a tým nás postavili na koňa. Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, že zápas chceme zlomiť. Súper mal opäť šance, ktoré nepremenil. Qose znížil a priniesol do hry niečo, čo nám chýbalo. V závere sa nám podarilo z pokutového kopu vyrovnať na 2:2. Bod berieme všetkými desiatimi, podľa priebehu sme si ho možno dnes ani nezaslúžili.”

Michal Ščasný (tréner FK Senica): “Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Napriek sile Ružomberka a výbornej práci trénerov, ktorú tu odvádzajú sme tu išli síce s rešpektom, no s cieľom získať tri body. Zápas sme si prehrali sami, pretože sme nepremenili stopercentné šance. Vedeli sme, že aj Ružomberok si vytvorí nejaké príležitosti, organizovane hrajú veľmi dobrý a nebezpečný futbal. Zápas však hrubo ovplyvnil rozhodca. To, čo predvádzal druhý polčas nakoniec vyvrcholilo pokutovým kopom, ktorý absolútne nebol. Hráč padal meter pred šestnástkou.”