Víťazstvo so Žilinou sa zrodilo v druhom polčase

21.11.2015 | FK Senica, foto: Marek Štítny

Po bezgólovom polčase to prišlo. V 49.min otvoril skóre stretnutia Jakub Kosorin a na 2:0 upravil v 67.min Jozef Dolný. Na domácej pôde sme zdolali MŠK Žilina 2:0!

17.kolo, sobota 21.11.2015, 17:00
2
0
(0:0)
Žilina Žilina
FK Senica: Šulla - Pavlík, Hušek, Pillár - Vengřinek, Komara (86. Varga), Hromada, Klec (79. Kontár), Čunta - Kalabiška, Kosorin (66. Dolný)
Žilina: Volešák - Mabouka, Škriniar, Hučko, Letič - Pečovský - Jánošík (58. Michlík), Paur, Bénes (46. Hlohovský, 73. Haskić), Mihalík - William

Góly: 49. Kosorin, 67. Dolný. Rozhodoval: Glova, ŽK: Hromada - Škriniar, Hučko, Haskić

Seničania sa predstavili na domácej pôde po piatich týždňoch. Od začiatku sa obe mužstvá snažili útočiť, aj keď Žilinčania mali viac loptu na svojich kopačkách a boli v útoku nebezpečnejší. Už v 7. minúte bol po zlej rozohrávke domácich v gólovke hosťujúci William, jeho strela však našla len dobre postaveného Šulu. Domáci po prvý raz pohrozili v 15. min, keď po kombinácii s Kosorinom zakončoval ex-Žilinčan Klec, Volešák však jeho tvrdý pokus kryl. V 21. minúte po Williamovom vysunutí nepríjemne zakončil Bénes, ale Šula vyškriabal loptu na rohový kop. Snažili sa aj domáci, v 32. min mohol otvoriť skóre Kosorin, ale to by musel po centri Čuntu zblízka trafiť prázdnu bránu. V 34. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Paur, no loptu napálil do výborne chytajúceho Šulu. Tesne pred prestávkou zaútočili domáci, strelu Vengřinka však kryl Volešák.

Druhý polčas priniesol výborný zápas. Seničania boli lepším mužstvom, najmä vstup po prestávke mali výborný. V 48. min sa do čistej gólovej šance dostal Kosorin, nastrelil však len Volešáka. O minútu neskôr si to rovnaký hráč vynahradil. Po krásnej kombinácii Záhorákov vysunul Vengřinek na pravej strane Kleca, jeho center našiel Kosorina a ten aj za pomoci pravej žrde dopravil loptu do siete - 1:0. V 55. min strieľaný center Hlohovského skončil na ľavej žrdi domácej brány. To však bolo zo strany Žiliny v druhom polčase všetko. Gólovú poistku pridal v 67. min striedajúci Dolný, keď po centri Kalabišku svoj prvý dotyk s loptou na ihrisku premenil na gól - 2:0. Zápas sa potom už len dohrával, po záverečnom hvizde sa Seničania tešili nad prvým triumfom nad Žilinou od novembra 2013.

Dušan Vrťo, tréner FK Senica: „Zápas mal dve fázy. V prvom polčase bol súper jasne lepší a nás podržali brankár a stopérska dvojica. Cez polčas sme si niektoré veci vysvetlili v kabíne a obraz hry sa zmenil. Zvýšili sme pohyb a agresivitu. Dostali sme sa do hry a vďaka Kosorinovmu gólu sme sa dostali aj do vedenia. Jožko Dolný potom pridal druhý gól a zápas sme bez problémov dotiahli do víťazného konca."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme mali slušný pohyb, hrali sme jednoducho, vytvárali sme si šance, ktoré sme však nepremenili. V druhej časti presný opak. Po inkasovanom góle sme sa rozpadli, hernej aj mentálne. Domáci dokázali streliť ešte jeden gól a bez problémov vyhrali. V druhom polčase sme zahazardovali s našim menom.“