V úvodnom zápase v Trnave tesná prehra o gól

03.04.2019 | Igor Tabiš

V úvodnom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu sme Trnave na jej štadióne podľahli o gól.

Semifinále, streda 3.4.2019, 18:00
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
1
0
(1:0)
FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Janečka, Lovat - Sloboda, Grendel (86. Depetris) - Markoski, Dudl, Čonka (78. Miesenböck) – Yilmaz
FK Senica: Taborda – Dubois (87. El Moudane), Dias, Otrísal, Asmah - Klapan, Petshi (67. Zezinho) - Dangubič, Tešija, Castaňeda (61. Ramirez) - Ségbé

Góly: 2. Markoski

Žlté karty: Grendel - Ségbé, Dubois, Zezinho

Rozhodovali: Glova - Ferenc, Ádám

Diváci: 2744

Vstup do zápasu vyšiel domácim na výbornú, po centri Lovata z ľavej strany prekonal Tabordu presnou hlavičkou Markoski - 1:0. Naša odpoveď mohla prísť v 6. minúte, na center Castaňedu si nabiehal Dangubič, Bolek v bráne domácich nebezpečnú situáciu vyriešil. Futbal v prvom polčase veľa krásy nepriniesol, loptu sme držali na kopačkách väčšinu času no bez výraznejšej príležitosti. Pred odchodom do kabín vyslal z priameho kopu tvrdú strelu Lovat, tá nakoniec letetela vedľa Tabordovej brány.

Po zmene strán sa do prvej šance dostávali futbalisti Spartaka, Markoski proti Otrísalovi nepochodil a tak sa k zakončeniu nedostal. V 71. minúte sme predviedli rýchly protiútok, lopta sa dostala až k Zezinhovi, ten ju posunul Tešijovi, ktorého strela z vnútra šestnástky bola nakoniec zblokovaná na rohový kop. O minútu neskôr mali najväčšiu príležitosť na pridanie druhého gólu domáci. Grendelovu strelu vyrazil Taborda k Yilmazovi, útočník Spartaka ju z bezprostrednej blízkosti poslal nad bránu. V závere zápasu sa v šanci ocitol Dangubič, ani on však neposlal loptu za chrbát Boleka.

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Zahrali sme lepšie, ako v sobotu proti ViOn-u. Strelili sme potrebný gól, no škoda, že sme nepridali aj druhý. Najväčšiu šancu mal Yilmaz a bolo tam aj niekoľko hlavičiek. Sme v polčase a beriem aj výsledok 1:0. Senica má dobré brejkové mužstvo, museli sme si dávať pozor, aby sme neinkasovali."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Som hrdý na hráčov, že na štadióne ako je tento, proti jednému z najlepších slovenských tímov, hrajú o finále. Rýchly inkasovaný gól nebol o našej slabšej kvalite, ale o koncentrácii. Rozhodol detail, stratili sme presilu v priestore. Je náročné reagovať, keď tak rýchlo prehrávate, ale stále si myslím, že v odvete máme šancu zabojovať o finále."