V úvodnom zápase na sústredení bezgólová remíza

V úvodnom zápase na sústredení bezgólová remíza

31.01.2019 | Igor Tabiš

Aj napriek viacerým šanciam v druhom polčase sme v prvom zápase v Turecku gól nestrelili.

PZ, štvrtok 31.1.2019, 13:30
FK Senica FK Senica
0
0
FK Doboj Kakan FK Doboj Kakan
FK Senica: 1.polčas: Taborda - Herrera, Dias, Otrísal, Krč, Klapan, El Moudane, Totka, Caro, Atkinson, Paisley (22. Ségbé) 2.polčas: Taborda - Dubois, Kay, Vukovic, Asmah, Tešija, Petshi, Zezinho, Klapan, Addo, Ségbé

Komentár

Do úvodného zápasu v Turecku nemohla naskočiť trojica hráčov FK Senica - Jean Deretti, Vojtěch Vorel a Frank Castaňeda. Brazílskeho krídelníka neustále trápi svalové zranenie, český gólman FK Senica si vo včerajšom tréningu nešťastne poranil koleno. Frank Castaňeda sa k tímu pripojil v stredu, pre nedávnu virózu absentoval v tréningovom procese. Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie ako náš protivník z Bosny a Hercegoviny. Pri úvodných štandardkách hľadal Caro len márne svojich spoluhráčov. V 11. minúte sa k realizácii voľného priameho kopu postavil Krč, jeho center odvrátil súper len pred šestnástku. K lopte sa dostal aktívny Klapan, ktorého prudkú strelu musel gólman nášho súpera vyraziť na roh. V 22. minúte musel vynútene striedať útočník Paisley, jeho miesto na ihrisku zaujal Ségbé. FK Mladost Doboj-Kakanj v prvom polčase našu bránu neohrozil, ich útoky končili pred našou šestnástkou.

Skóre zápasu mohol otvoriť v druhom polčase reprezentant Beninu Désiré Ségbé. Po chybe hosťujúcej obrany ale nepremenil svoj samostatný nájazd na bránu. V 52. minúte vymyslel skvelú prihrávku Zezinho, po ktorej sa sám na brankára rútil chorvátsky futbalista Klapan. Namiesto zakončenia zvolil prihrávku na nabiehajúceho Ségbého, tú však obrancovia nášho protivníka odvrátili do bezpečia. V 58. minúte sa lopta dostala k ďalšiemu chorvátskemu futbalistovi v našom drese - strelu Tešiju vytiahol brankár na roh. V 64. minúte si samostatný nájazd na brankára zopakoval Ségbé, ani tentokrát však nepochodil. Ojedinelá šanca nášho súpera prišla v 72. minúte, po rýchlom protiútoku a následnom centri z ľavej strany sa po lopte na zadnej tyči márne naťahoval jeden z útočiacich hráčov FK Mladost Doboj-Kakanj. V prvom prípravnom zápase v Turecku sme gól neinkasovali a ani nestrelili.

Ohlasy trénerov

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Bol to veľmi náročný týždeň. Naša odpoveď bola pozitívna, v defenzíve sme boli solídni a v ofenzíve sme si vypracovali niekoľko šancí. Mohli sme skórovať, no vo finálnej fáze sme zlyhali. Našim záujmom je však rozvíjať tento tím z obrany až do útoku. Chceme sa zlepšiť v defenzívnych činnostiach. Dnes sme to dosiahli tým, že sme nášho súpera nepustili do vyloženej šance. Z pohľadu výsledku sme si z dnešného zápasu zaslúžili viac."

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
FK Senica hľadá ubytovanie pre hráčov akadémie

FK Senica hľadá ubytovanie pre hráčov akadémie

1.6. | Redakce
Letná futbalová škola FK Senica

Letná futbalová škola FK Senica

1.6. | Redakce
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu