V úvodnom domácom zápase jari zdolávame Košice

06.03.2015 | FK Senica

V jarnej premiére na domácom trávniku zdolali Seničania súpera z Košíc 3:1. V domácom drese sa strelecky presadil dvakrát Majtán a raz Hlohovský. V košickom tíme sa do listiny strelcov zapísal Novák.

21.kolo, piatok 6.3.2015, 19:00
3
1
(2:1)
Košice Košice
FK Senica: Šulla – Privrel, Pavlík, Kóňa, Kalabiška - Hušek, Opiela - J. Kosorin (77. M. Kosorin), Hlohovský, Komara (89. Královič) - Majtán (90. Mráz)
Košice: Stijakovič – Sekulič, Ostojič, Bašista, Djordjevič - Šinglár - Novák (67. Gáll), Huk, Pačinda, Viazanko - Haskič (78. Pavúk)

Góly: 18., 60. Majtán, 44. Hlohovský - 40. Novák. Rozhodoval: Marhefka

Diváci: 1202

Domácim chýbali v zostave zranení Pilár s Dolným a tak dal tréner Kostelník v zápase s Košicami šancu dorastencovi Privrelovi. Úvodných dvadsať minút patrilo domácim, boli aktívnejším tímom a loptu mali viac na svojich kopačkách. V štrnástej minúte po závare v šestnástke hostí nastrelil Kalabiška brvno, v šestnástej minúte po Hlohovského rohu predĺžil Pavlík loptu a Majtán ju pri zadnej žrdi neupratal do siete. O minútu sa už Záhoráci radovali z gólu. Po rohu Hlohovského sa na dvakrát presadil Majtán, keď jeho prvú strelu vykopol obranca z bránkovej čiary, no na opakovaný pokus už nestačil. Od dvadsiatej minúty prebrali taktovku hry hostia, prebudili sa a smerom dopredu boli oveľa nebezpečnejší. Aktívny bol najmä Pačinda. V 34. minúte nebezpečne hlavičkoval Djordjevič tesne vedľa pravej žrde. Vyrovnania sa Košičania dočkali v 40. minúte, keď si Novák všimol zle postaveného brankára Šullu a krásnou strelou na vzdialenejšiu žrď ho prehodil. Do kabín išli s jednogólovým vedením domáci - Hlohovský dostal priestor pred pokutovým územím hostí, loptu po jeho strele asi z 23 metrov brankár Stijakovič neudržal a tá prešla do siete.

Na začiatku druhého polčasu sa Košičania snažili o vyrovnanie, Novák pálil nebezpečne spoza šestnástky tesne vedľa. Nepríjemná bola aj Šinglárova strela, s ktorou si Šulla poradil. Na druhej strane si v 55. minúte Hlohovský narazil loptu s Majtánom, jeho strelu brankár s problémami vyrazil. V 60. minúte vyšiel Záhorákom rýchly protiútok, Hlohovský z vlastnej polovice vysunul Majtána, ten potiahol loptu až k pokutovému územiu Košíc a krásnou krížnou strelou vsietil svoj druhý gól v zápase. Tento gól sa ukázal ako veľmi dôležitý do ďalšieho priebehu hry. Košičania už neboli takí nebezpeční a Záhoráci aj s viacerými mladíkmi v zostave zápas pohodlne ukočírovali do trojbodového konca. Zaujala ešte šanca Kalabišku v 73. minúte, ktorý od polovice ihriska prešiel až do šestnástky Košíc, no lopte po jeho strele chýbali centimetre, aby skončila v sieti. Na druhej strane pohrozili aj hostia, Viazankovo zakončenie zneškodnil brankár Šulla a dorážku Pavúka odkopol dobiehajúci Privrel z bránkovej čiary. V 77. minúte v drese domácich nastúpil dorastenec Matej Kosorín, ktorý nahradil svojho staršieho brata Jakuba.

Jozef Kostelník (tréner FK Senica): „Som rád, že sa nám dnes podarilo zvíťaziť. Naše výsledky v poslednej dobe totiž neodzrkadlovali našu hru. Dnes sme hrali proti nepríjemnému súperovi, ktorý má vo svojich radoch skúsené individuality. Prvých 20 min sme hrali dobre, dali sme vedúci gól. Potom súper prebral iniciatívu, ktorá vyvrcholila pekným gólom Janka Nováka. Teší ma, ako mužstvo na tento gól zareagovali. Zdvihli sme sa a dali gól na 2:1. Po prestávke sme šli za víťazstvom. Gól na 3:1 nás upokojil a zápas sme dotiahli už do víťazného konca. Víťazstvo ma teší o to viac, keď sa pozriem na našu improvizovanú defenzívu, keď z obrany hral prakticky len Peťo Pavlík.“

Marek Fabuľa (tréner MFK Košice): „Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme šance, no pribrzdil nás gól domácich. Napriek tomu sme pokračovali v aktívnej hre, vytvorili sme si viacero šancí. Vďaka exportnej strele Jána Nováka sme vyrovnali. Doplatili sme však na mikrospánok. Dostali sme gól, ktorý nás zlomil. Po prestávke sme sa snažili niečo s výsledkom spraviť, naše snaženie však ukončil tretí gól domácich. Zo Senice odchádzame smutní, domácim gratulujem k víťazstvu.“