V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.09.2020 | Redakce

V 7.kole sme nestačili na domácom ihrisku na futbalistov FC DAC 1904 Dunajská Streda.

7.kolo, nedeľa 20.9.2020, 19:00
2
4
(1:1)
Dunajská Streda Dunajská Streda
FK Senica: Fryšták - Šimčák, Carrillo, Nemec, Kopečný, Addo (69. Gallovič), Moses, Košťál (69. Marie), Duda (80. Totka), Piroska (83. Šalata), Malec
Dunajská Streda: Jedlička - Kružliak, Beskorovainyi, Davis (90. Malý), Blackman, Schäffer, Fárby, Kalmár (90. Njie), Balić (81. Bednár), Divković (67. Nicolaescu), Ramirez

Góly: 44. a 72. Malec - 21. a 60. Kalmár, 64. Divković, 76. Ramirez

Červená karta: 79. Nemec

Rozhodovali: Očenáš - Hrčka, Ferenc

Diváci: 1000

Úvod zápasu bol z našej strany opatrný, loptu držali na svojich kopačkých predovšetkým hostia z Dunajskej Stredy. V 8.minúte sa ocitol za našou obranou Divković, z hranice šestnástky ale strieľal nepresne. V 10.minúte to skúšal z voľného priameho kopu ľavačkou Moses, bránu Jedličku netrafil. V 12.minúte sklepával Malec loptu hlavou pre nabiehajúceho Dudu, český futbalista neprebral loptu v behu ideálne. V 19.minúte sa presadil na ľavom krídle Blackman, jeho prudký strieľaný center však nenašiel adresáta v šestnástke. V 21.minúte trafil nechytateľne z priameho voľného kopu kapitán hostí Kalmár - 0:1. Naša odpoveď mohla prísť v 24.minúte, Moses rozbehol peknú akciu, vysunul v šestnástke voľného Adda ktorý prihrávkou našiel Pirosku - hostia však pokus domáceho kapitána z vnútra šestnástky zblokovali. V 26.minúte hľadal Ramirez prihrávkou na zadnej tyči Divkoviča, v poslednej chvíli loptu odkopával Kopečný. V 35.minúte to vystrelil spoza šestnástky Balić, Fryšták jeho pokus vyrazil. V 41.minúte zahrával Kalmár voľný priamy kop z identickej vzdialenosti ako pri svojom úvodnom góle, Fryšták vyšiel tentokrát z minisúboja ako víťaz. Český gólman sa predviedol aj o niekoľko sekúnd neskôr, po centri Kalmára a hlavičke Divkovića chytil reflexívne na bránkovej čiare jasný gól. V 44.minúte prišlo vyrovnanie, fantastickú prihrávku za obranu od Mosesa zúžitkoval Malec a prekonal Jedličku - 1:1.

Hostia sa po zmene strán pripomenuli v 47.minúte, strely Divkovića a Fábryho naša obrana zblokovala, následný pokus Kalmára nemal dostatok razancie. Na druhej strane zakončoval po prihrávke od Mosesa z ľavého krídla Košťál, hostia sa ubránili a zblokovali jeho pokus na roh. V 60.minúte sa hostia znova ujali vedenia, tečovaná strela Kalmára spoza šestnástky skončila v sieti - 1:2. O minútu neskôr hľadal Piroska centrom zo štandardky v šestnástke hostí Maleca, Jedlička však zasahoval bez problémov. V 64.minúte sa šikovne na hranici šestnástky uvoľnil Divković, prudkou strelou k pravej žrdi pridal tretí gól hostí v zápase - 1:3. V 72.minúte pridal Malec druhý gól v zápase, hlavou zúžitkoval výbornú prihrávku za obranu v podaní Pirosku - 2:3. V 76.minúte vrátil Ramirez dvojgólové vedenie svojmu mužstvu, po dobrom centri zo štandardky v podaní Kalmára poslal loptu do siete hlavou - 2:4. V 80.minúte to skúšal Kalmár z priameho kopu, Fryšták jeho pokus smerujúci do stredu brány vyboxoval. V 82.minúte hlavičkoval striedajúci Nicolaescu, Fryšták jeho pokus chytil. V 85.minúte strieľal z ľavej strany nebezpečne Blackman, po jeho strele nasledoval rohový kop.

Bernd Storck (hlavný tréner DAC 1904): “Gratulujem môjmu mužstvu k víťazstvu po náročných 120 minútach proti Jabloncu. Dnes to bol veľmi ťažký zápas, v prvom polčase sme dominovali a mali prevahu, chýbala mi však viac priamočiarosť a ťah na bránu. Mohli sme skórovať, pri všetkom rešpekte k dobre organizovanému súperovi sme svoje šance nevyužili a v závere polčasu sme našou nekoncentrovanosťou inkasovali na 1:1. Hráčom som cez polčas povedal, aby pokračovali v predvedenej hre a verili si. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať pred veľmi dôležitým štvrtkovým zápasom v Rakúsku.”

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Z našej strany sme odohrali dobrý zápas, avšak bol vidieť rozdiel v kvalite na každom poste. Z tohto hľadiska vyhral súper zaslúžene, prvý polčas približne 20-25 minút spĺňal kritéria toho, čo sme chceli hrať. Proti takému súperovi sme si nemohli dovoliť otvoriť obranu, chceli sme to zhustiť a v strednom pásme napádať hráčov a získavať lopty - z časti sa nám to podarilo. Ak nedotiahnete útočné akcie aspoň do zakončenia, pri kvalite súpera z toho hrozil vždy protiútok, čo sme mohli vidieť v prvom polčase. Cez to všetko sa nám podarilo vyrovnať. Do druhého polčasu sme nabádali hráčov aby vydržali v systéme, v ktorom môžeme uspieť. Súper však išiel trochu po šťastnom tečovanom góle do vedenia, následne krásna akcia Divkoviča na 3:1. Potom sme sa nadýchli a znížili, vždy keď sme tak urobili, súper okamžite potvrdil svoju kvalitu a pridal ďalší gól. Dnes bol rozdiel v mene Kalmár, súper má aj iných kvalitných hráčov, Kalmár bol dnes pri všetkom podstatnom. Chlapci videli, kde je momentálne Dunajská Streda, kde sa my môžeme časom možno priblížiť.”