V prvom zápase prehra so silným Krasnodarom

07.02.2014 | FK Senica

S veľmi silným súperom sme v prvom zápase v rámci tureckého sústredenia prehrali 0:2.

Turec., piatok 7.2.2014, 16:00
0
2
(0:1)
Krasnodar Krasnodar
FK Senica: Šulla - Slinkin, Pavlík, Gava, Kalabiška - Kóňa – Hiago (85. Královič), Piroska, Jirásek (72. Opiela), Ferenčík (83. Krč) – Irobiso (87. Kosorín)
Krasnodar: Belenov – Zhavnerchik, Armas, Dealbert, Kozlov – Kaboré,Tlisov,Ignatjev, Chubulov, Popov – Baldé

Góly: 32. Popov, 47. Ignatiev

V prvom prípravnom stretnutí v rámci tureckého sústredenia sme sa stretli s veľmi silným súperom. V základnej zostave Kubaňu Krasnodar bolo šesť reprezentantov svojich krajín – Bieloruska, Ruska, Bulharska, Moldavska, Senegalu a Burkiny Faso. V prvej dvadsaťminútovke si súper vypracoval dve slušné gólové príležitosti, no Šulla bol v oboch prípadoch výborný. V 21.min sa po zlej rozohrávke ruského gólmana dostal do príležitosti Ferenčík, no ponúknutú príležitosť nevyužil. V 32.min šiel Krasnodar do vedenia, keď po rýchlej akcii otvoril skóre bulharský reprezentant Ivelin Popov.

Uplynuli len dve minúty druhého polčasu a po chybe Ferenčíka viedol Krasnodar už 2:0, keď sa presadil Ignatiev. V 75.min sa po peknej akcii Seničanov do dobrej šance dostal Ferenčík, no zakončil len do bočnej siete. V závere stretnutia sa Seničania tlačili dopredu, oživenie priniesli najmä striedajúci mladíci. Znížiť mohol po Krčovej prihrávke Královič, no mieril nad. O chvíľu to prudkou strelou skúšal Kóňa, no ruský brankár bol pozorný. Vo výbornom svetle sa predviedli najmä senickí stopéri Petr Pavlík a Vitor Gava. Slušný zápas odohral i skúšajúci hráč Andryi Slinkin.