V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

22.05.2018 | TASR

Je za nami prvá časť baráže o Fortuna ligu. V Skalici sme síce prehrali rozdielom jedného gólu, no do odvety nás môže tešiť fakt, že sme strelili gól na súperovom ihrisku.

BA, utorok 22.5.2018, 17:20
Skalica Skalica
2
1
(2:1)
Skalica: Fišan - Švrček, Szöcs, Majerník (77. Majtán), Mizerák - Opiela, Šebesta - Sombat (78. Tomovič), Haša, Hlavatovič - Dolný (85. Jakubek)
FK Senica: Holec - Ranko, Práznovský, Villarraga - Herrera, Cuadros (75. Suchan), Zezinho, Richtárech (82. Vaščák), Lupták - Chacón (66. Kitambala), Castaneda

Diváci: 2137

Domáci sa pustili do súpera mimoriadne aktívne a v prvých minútach si vytvorili tri veľmi dobré príležitosti, najväčšiu zahodil v 5. minúte Dolný, keď sklzom tesne minul priestor bránky. Hostia sa v prvých desiatich minútach bránili, ale hneď prvý rýchly protiútok dokázali využiť, keď sa po tečovanej strele presadil Chacón - 0:1. V 14. minúte išli traja domáci na obrancu Villarragu, ale ten stačil Sombatovu strelu zblokovať. V 23. minúte si na pravej strane pohral Sombat s Luptákom, jeho strelu tečoval senický obranca a lopta zapadla do siete prekvapeného Holeca -1:1. V 32. minúte sa hosťujúci gólman vyznamenal, keď vytiahol na roh priamy kop Opielu. V 42. minúte sa pred Fišanom objavil Castaneda, ale brankár domácich výborne zasiahol. V 45. minúte zahral Mizerák priamy kop, na ktorý si naskočil kapitán domácich Majerník a po chybe Holeca, ktorému lopta vypadla z koša dostal domácich tesne pred prestávkou do vedenia - 2:1.

Druhý polčas sa začal opatrnejšie a šance pribúdali poskromne. Až v 57. minúte vystrihol domáci Haša nožničky na jedenástke, ale mierili tesne vedľa. V 61. minúte bol v nádejnej pozícii Sombat, ale mieril iba do Holeca. K prvej strele v druhom polčase sa hostia dostali v 67. minúte, keď Herrerovu strelu z uhla vyrazil Fišan. V 72. minúte sa dostal k hlavičke Sombat, ale mieril nad. V 79. minúte hneď po tom, ako Tomovič naskočil na ihrisko, poriadne prevetral rukavice neistého Holeca, ktorý len vyrazil. O minútu neskôr sa vo výbornej šanci ocitol Dolný, ale tiesnený Práznovským trafil iba Holeca a z následnej dorážky bočnú sieť. V 83. minúte po súboji Herreru a Mizeráka rozhodca Kružliak vylúčil po druhej žltej karte domáceho hráča. Hostia zvýšili aktivitu, ale v 92. minúte mohli inkasovať, keď striedajúci Jakubek hlavou len tesne minul bránku Holeca.

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: "Dnes sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, do piatej minúty sme si vypracovali už tri šance. Vytvárali sme si aj ďalšie. Z jednej nakopnutej lopty sme inkasovali gól, čo pre nás nebolo príjemné. Som rád, ako sme zareagovali, pokračovali sme v našej hre. Podarilo sa nám to otočiť, strelili sme dva góly. Zrejme nám prospeli domáce zápasy, ktoré sme v druhej lige doma takisto otáčali. V druhom polčase sme sa nepotrebovali tlačiť toľko dopredu. Viedli sme a nechceli sme riskovať stratu lôpt. Súper sa dostal viac do hry. Škoda, že Michal Jakubek nepremenil v závere stopercentnú šancu. Sme spokojní s víťazstvom, Senica je prvoligové mužstvo."

Ton Caanen, tréner FK Senica: "Myslím, že dnes sme videli typický zápas, ktorý môžete očakávať od dvoch mužstiev, ktoré bojujú v play off. Nevstúpili sme do zápasu ako sme si predstavovali, dlhé lopty nám robili problémy. Dali sme ale gól, ktorý nám mal dodať sebavedomie. V druhom polčase sme hrali futbal, aký vieme hrať. Boli sme lepší a lepší. Som šťastný, že sme na súperovom ihrisku strelili gól."