V prvom semifinálovom zápase prehra s DAC 0:1

07.04.2015 | Milan Ondruš, ilustracne foto

V prvom semifinálovom stretnutí Slovnaft Cupu sme prehrali na pôde DAC Dunajská Streda najtesnejšie 0:1. Jediný gól stretnutia dal senický futbalista v službách DAC Peter Štepanovský. Do odvety, ktorá je naplánovaná na 21.4. o 17:30, ideme s jednogólovým mankom.

Semif., utorok 7.4.2015, 18:00
Dunajská Streda Dunajská Streda
1
0
(1:0)
Dunajská Streda: Polaček - Turňa, Michalík, Majerník (56. Tóth), Szabo – Ljubičič, Horváth – Brašeň, Sarr, Štepanovský (70. Čermák) – Szarka (87. Jurčo)
FK Senica: Šulla – Pittner, Pavlík, Pillár, Privrel – Hušek – Opiela, Kóňa, Kosorin (74. Dolný) – Hlohovský – Majtán (90. M. Kosorin)

Góly: 13. Štepanovský, ŽK: Sarr, Ljubičič - Hušek, rozhodoval: Vlk, 2153 divákov

V prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu na pôde Dunajskej Stredy sa musel senický tréner Jozef Kostelník zaobísť bez dvojice hráčov Čermák – Kalabiška. Kým Pavel  Čermák má drobné zranenie, Jan Kalabiška nemohol nastúpiť pre horúčky. Na ihrisku boli od úvodu aktívnejší domáci. V 3.min to skúšal Sarr, lopta letela tesne vedľa pravej žrde Šullu. V 8.min mali domáci druhú šancu v zápase, za senickú obranu si nabehol Szarka, preloboval brankára Šullu, ale aj bránu. V 13.min sa domáce tribúny už radovali, keď Šulla zle vybehol a strelou do prázdnej brány otváral skóre bývalý Seničan Peter Štepanovský. V 20.min sa dostali do zakončenia prvýkrát hostia. Kóňovu strelu z hranice šestnástky skrotil Polaček bez väčších problémov. O tri minúty Hlohovský už pálil prudšie, no opäť len do stredu brány a domáci brankár loptu vyboxoval. V 34.min pálil senický kapitán Kóňa vysoko nad. O minútu pálil z voleja na druhej strane Brašeň, Šulla bravúrnym zákrokom na čiare podržal svojich. V 37.min mali domáci ďalšiu príležitosť, Horváthovi hosťujúci brankár Šulla zúžil strelecký uhol a domáci futbalista poslal loptu  vedľa.

Prvú väčšiu príležitosť po zmene strán mal domáci Sarr v 57.min. Lopta z rohu sa dostala na zadnú žrď, Sarr ale zblízka hlavičkoval vedľa. V 78.min sa k štandardnej situácii z vyše 20-tic metrov postavil hosťujúci Hlohovský, no prekopol bránu. Hostia zvýšili v záverečných minútach svoju aktivitu. Príležitosť na vyrovnanie mal v 84.min hosťujúci Majtán, jeho hlavička ale letela nad. V 86.min poslal loptu nad Polačkovu bránu z priameho kopu aj Dolný. Dve minúty pred koncom sa dostal do zakončenia domáci Roland Čermák, Šulla bol však pozorný. Do konca stretnutia už gól nepadol. Senica tak prehrala na pôde DAC najtesnejšie 0:1 a do odvety ide s jednogólovým mankom. Odveta je na programe 21.4 o 17:30 v Senici.

Tomislav Marič, tréner DAC: "S výsledkom sme spokojní. V prvom polčase sme mali veľa šancí, ale sme ich nepremenili. Teraz sme v polčase, vedieme 1:0 a vieme, že nás čaká ťažký zápas v Senici."

Jaroslav Kostelník, tréner FK Senica: "Bol to dobrý pohárový zápas, vo výbornej atmosfére a s veľkým nasadením. Pre nás je to prijateľný výsledok, keďže pred zápasom nám viacerí hráči vypadli zo zostavy. Mali sme o jeden deň menej na regeneráciu, ale doma už budeme silní."