V prvom prípraváku remíza v Senci

18.01.2014 | Milan Ondruš

V prvom prípravnom stretnutí v novom roku sme remizovali na pôde ŠK SFM Senec 2:2. Po pol hodine hry sme viedli už 2:0, no súper dokázal vyrovnať.

ZP, sobota 18.1.2014, 11:00
Senec Senec
2
2
(1:2)

Góly: 44. Ujčík, 55. Bojan – 8. Hiago, 30. Ferenčík

Zostava Senice 1. polčas: Šulla - Lucas, Gava, Krutý, Kalabiška - Opiela, Kóňa, Jirásek, Hiago, Ferenčík – Kosorín

Zostava Senice 2. polčas: Kubica – Chvál, Pavlík, Filípek, Gava – Ventúra, Komara, Diviš, Královič – Piroska – Tarquini

V prvom prípravnom stretnutí v rámci zimnej prípravy pred jarnou časťou Corgoň ligy sa futbalisti FK Senica stretli s domácim Sencom. Od úvodných minút boli Záhoráci futbalovejším tímom, mali viac loptu na kopačkách. Do vedenia šli v ôsmej minúte. Hiago sa v pokutovom území výborne uvoľnil a prízemnou strelou otvoril skóre stretnutia. O štyri minúty pohrozili domáci, strela spoza šestnástky však Šullu nezamestnala. Po pol hodine hry sa hostia radovali zásluhou novica v senickom drese Milana Ferenčíka opäť – 0:2. O osem minút fauloval v pokutovom území Polgár senického Kosorína, nariadený pokutový kop ale Hiago nepremenil, následnú Kóňovu strelu domáci brankár zneškodnil. Do prestávky to skúšal ešte senický stopér Gava, no jeho delovka mierila nad. Minútu pred odchodom do kabín sa gólom Ujčíka dostali domáci späť do hry – 1:2.

Po zmene strán vybehla na ihrisko úplne iná jedenástka Senice. Naďalej platilo, že viac príležitostí si v zápase vypracovával corgoňligista. Ani Královič, ani Piroska a ani Argentínčan Tarquini, ktorý je v Senici na skúške, sa však nedokázali presadiť. Naopak, o vyrovnanie sa postaral domáci Bojan. Viac gólov už nepadlo, a tak Senica remizovala v Senci 2:2.