V prípravnom stretnutí sme podľahli Trenčínu 3:4

24.04.2018 | Tomáš Nečas

Dnes sme odohrali vyrovnanú partiu s futbalistami AS Trenčín. Pri troche šťastie sme mohli zápas dokonca aj vyhrať. Na ihrisku sa prezentovali hráči, ktorí nedostávajú v súťažnom ročníku až toľko priestoru.

0.kolo, utorok 24.4.2018, 15:00
3
4
(1:2)
Trenčín Trenčín
FK Senica: Milošovič (45. Vozár) - Medveděv, Podhorin, Lupták - Ševčík, Kováč, Suchan, Zezinho (69. Herrera), Ďungel - Kitambala (74. Cuadros), Chacón (66. Vaščák)
Trenčín: Chovan (69. Morgos) – Slávik (46. Čögley), Pišoja, Ejike (46. Petro), Julien – Van Arnhem – Oulad Omar (82. Kadák), Kadák (46. Paur) – Kvocera, Armando Mance (57. Vojťuk), Sleegers (57. Petráš)

Góly: 35. Chacón, 58. Kitambala, 77. Cuadros - 6. Mance, 7. Omar, 54. van Arnhem, 62. Vojtuk

Do zápasu vstúpili lepšie hráči Trenčína. Už v prvej 10. minútovke ťahal Milošovič loptu zo siete dvakrát. Najprv prekonal nášho brankára v 6. minúte po vyrazenej strele Omara vysoký útočník v drese Trenčína - Armando Mance - 0:1. Hneď po rozohraní sa dostali k lopte opäť Trenčania a ukážkovým lobom prekabátil nášho brankára Omar - 0:2. V ďalších minútach sa bolo stále na čo pozerať. V 12. minúte sa rútil sám na bránku Omar, výborný zákrok Milošoviča ale zabránil ďalšiemu navýšeniu skóre. V 14. minúte sa dostali do šance aj naši hráči, Chacón ale v dobrej príležitosti z hranice šestnástky netrafil priestor Chovanovej brány. Už o minútu neskôr prišiel presný center od Kitambalu, Chacónova hlavička do odkrytej brány nakoniec nesmerovala. Juhoameričan sa nakoniec dočkal v 35. minúte, keď od hornej žrde skončila lopta až v sieti - 1:2. Koniec polčasu priniesol ešte jednu šancu Čatakoviča, prázdnu bránu na naše šťastie z uhla netrafil.

Druhý polčas pokračoval tak isto vo vysokom tempe. V 54. minúte zvýšil vedenie Trenčína šikovnou strelou po rohu van Arnhem - 1:3. V 58. minúte sa podarilo znížiť Kitambalovi, keď Ďungelovu strelu zblokoval Pišoja, tá sa odrazila do priestoru a skúsený Francúz už vedel čo s loptou - 2:3. Gólostroj zo strany hostí pokračoval aj ďalej, štvrtý gól v našej sieti zaznamenal Vojťuk. V 77. minúte ukázal svoj prehľad s loptou striedajúci Cuadros, keď sa v pokutovom území pohral s loptou a chladnokrvne zakončil k pravej tyči - 3:4. Vyrovnať  mohol v 81. minúte Ďungel, no jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Čögley. V nadstavenom čase sa nepresadil z priameho kopu Ďungel a tým dal bodku za dnešným stretnutím.