V 5.kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sme na ihrisku FK Pohronie nebodovali.

FK Pohronie: Jenčo - Župa, Chribík, Dzurík, Hatok, Badolo, Mazan, Weir, Blahút (82. Pellegrini), Abrahám (64. Mikuš), Matič
FK Senica: Vorel - Kučera, Didiba, Lukáčik, Addo, Yenne (87. J. Buchel), Totka, F. Buchel, Moses, Duda, Akinyoola (66. Černák)

Gól: 43. Abrahám

Žlté karty: 20. Weir, 89. Mazan - 29. Akinyoola, 32. Duda, 43. Didiba, 76. Yenne, 77. Addo, 89. Moses, 90. Vorel

Rozhodovali: Glova - Bednár, Jánošík

Úvod zápasu sa hral v dobrom tempe najmä v stredovej časti ihriska, domáci boli aktívni, no do vyloženej šance sa nedostali. V 14. minúte sa na pravej strane uvoľnil Akinyoola, jeho strela bola ale nepresná. V 30. minúte rozbehol sľubnú akciu Addo, ktorý posunul loptu na Akinyoolu, rýchlonohý útočník sa predral až do šestnástky domácich, k zakončeniu sa už ale nedostal. V 36. minúte domáci odcentrovali z ľavej strany, lopta si v šestnástke našla domáceho Abraháma, ktorého v stopercentnej šanci vychytal Vorel - český gólman vyrazil hlavičku smerujúcu do brány na rohový kop. Zhruba o minútu neskôr sa situácia zopakovala, tentokrát sa po centri dostal do zakončenia Badolo - opäť ale vynikol výborným zákrokom Vorel. Domácim to do tretice nakoniec vyšlo, po rohovom kope Mazána sa v 43. minúte zápasu presadil nechytateľne hlavou Abrahám - 1:0. Domáci pridali krátko na to aj druhý gól z kopačky Hatoka, ten však neplatil pre postavenie mimo hry.

V 51. minúte vysunul Totka po ľavom krídle Yenneho, na prudký prízemný center futbalistu z Nigérie si však nikto z našich hráčov nenabehol. V 55. minúte vystrelil po štandardke Yenne, Mazán jeho pokus z vnútra šestnástky zblokoval. V 68. minúte prudko nacentroval do šestnástky opäť aktívny Yenne, domáci odvrátili na rohový kop. Domáci boli blízko k druhému gólu v zápase opäť rohovom kope, do vzduchu sa tentokrát v 73. minúte zavesil Dzurík, Vorel vytiahol ďalší kľúčový zákrok.

Mikuláš Radványi (tréner FK Pohronie): “Na hráčov som hrdý, pred prvým zápasom baráže nás všetci pochovávali, z posledných štyroch duelov sme získali desať bodov, dokázali sme prakticky nemožné. Je to fantastický pocit, posledný krok býva najťažší. Hráčov sme pripravovali na to, že dnešný zápas bude najmä o hlavách. Nakoniec sa nám podarilo skórovať po rohu. Hostí dnes podržal gólman, ktorý chytil ďalšie tri čisté góly.”

Patrik Durkáč (tréner FK Senica): “Videli sme zaujímavý zápas od prvej minúty, čo sa mi osobne veľmi páčilo. Prispeli k tomu obe mužstvá, futbal sa hral vo vysokom tempe. V prvom polčase sme spravili dve chyby z toho súper jednu využil. V druhom polčase sme hru zrýchlili, hrali sme viac priamočiarejšie, no neskórovali sme gól a bez toho sa futbal hrá ťažko.”