V päťgólovej prestrelke prehra proti Trenčínu

20.02.2021 | Igor Tabiš

V 20. kole Fortuna ligy sme na domácom ihrisku nestačili na futbalistov AS Trenčín.

20.kolo, sobota 20.2.2021, 14:00
2
3
(1:1)
Trenčín Trenčín
FK Senica: Fryšták - Majdan, Asanović, Carrillo, Šimčák - Addo, Gamboš (65. Duda) - Turčák (65. Totka), Piroska, Košťál (76. Fotr) - Malec
Trenčín: Šemrinec - Slávik (84. Yem), Šulek, Kapuadi, Pirinen - El Mahdioui, Demitra (68. Gaži), Kadák, Kmeť (84. Zubairu), Corryn (87. Tučný) - Čataković

Góly: 12. Košťál, 77. Kapuadi (vlastný) - 37. Čataković (11m), 67. Corryn, 76. Šimčák (vlastný)

Žlté karty: 36. Carrillo, 59. Košťál, 70. Totka - 75. Šulek, 76. Corryn, 90. Čataković

Rozhodovali: Mastiš - Ádám, Weiss

V 3. minúte sa po rohovom kope dostal k lopte v šestnástke Turčák, jeho nepresná strela našla Carrilla, ktorého pokus obrana hostí zblokovala. V 9. minúte odcentroval z ľavého krídla Corryn, Fryšták jeho prihrávku bez problémov prečítal. V 10. minúte potiahol loptu Košťál, prihrávkou pred šestnástkou našiel Piroska, strela domáceho kapitána ale nebola dostatočne razantná. V 12. minúte otvoril skóre zápasu Košťál, ktorý zužitkoval ukážkovú prihrávku za obranu od Pirosku a svojou rýchlosťou a následným zakončením nedal hosťujúcej obrane šancu - 1:0. V 14. minúte odvrátil nebezpečný center Čatakovića na roh Asanović. V 17. minúte strieľal z priameho voľného kopu Čataković, Fryšták vytiahol pohotový zákrok a loptu smerujúcu do brány vyrazil na rohový kop. Z následného rohu strieľal po nacvičenom singáli veľmi nepresne El Mahdioui. V 22. minúte si nabehol do šestnástky hosťujúci Kmeť, následne po súboji so Šimčákom išiel k zemi, hlavný rozhodca ale penaltu nenariadil. V 25. minúte sa dostal k lopte po priamom voľnom kope Corryn, v dobrej príležitosti z vnútra šestnástky ale netrafil loptu. V 32. minúte zakončoval po prihrávke od Demitru Slávik, Fryšták jeho pokus vyrazil. O minútu neskôr posunul Piroska loptu na Košťála, domáci krídelník po súboji s Pirinenom spadol v šestnástke hostí na zem, ani tentokrát sa ale penalta nepískala. V 36. minúte našiel Šulek za obranou dobrou prihrávkou Kadáka, ktorý po súboji s Carrillom išiel k zemi, hlavný rozhodca sa tentokrát rozhodol ukázať na biely bod. Nariadenú penaltu premenil Čataković - 1:1. V 39. minúte zakončoval spoza šestnástky nepresne Gamboš. V 41. minúte hlavičkoval po rohovom kope Pirosku do žrde Asanović. V 43. minúte zachytil nepresnú rozohrávku hostí Malec, loptu prihral Piroskovi, domáci kapitán vysunul Turčáka ktorého strela z vnútra šestnástky bola zblokovaná.

Po zmene strán vyskúšal pozornosť Šemrinca dobrou ďalekonosnou strelou Košťál, jeho pokus brankár hostí vyrazil. Podobne to dopadlo o niekoľko sekúnd neskôr pri strele Gamboša, tentokrát vyrážal loptu Šemrinec na roh. V 55. minúte strieľal z ľavej strany pravačkou nepresne Corryn. V 56. minúte odcentroval nebezpečne z pravej strany Pirinen, pred nabiehajúcim Demitrom zachránil v poslednej chvíli dobrým odkopom Šimčák. V 58. minúte sa po rohovom kope dostal vo vnútri šestnástky k lopte Kmeť, naša obrana jeho pokus zblokovala na dvakrát. V 63. minúte strieľal nebezpečne spoza šestnástky Kadák, jeho pokus tesne minul pravú žrď Fryštákovej brány. V 67. minúte rozbehli hostia rýchlu akciu, na konci ktorej bol po prihrávke od Kmeťa Corryn - presnou strelou k ľavej žrdi nedal Fryštákovi šancu a poslal svoje mužstvo do vedenia. V 69. minúte hlavičkoval po centri Pirosku z priameho voľného kopu Malec - jeho hlavička tesne minula ľavú žrď. V 74. minúte zakončoval po centri z ľavej strany nepresne Čataković. V 76.minúte zakončoval po štandardke Carrillo, Šemrinec vyrazil na rohový kop. V 77. minúte prišlo vyrovnanie, po centri Pirosku z priameho voľného kopu predĺžoval loptu Asanović, hosťujúci obranca Kapuadi si zrazil loptu do vlastnej siete - 2:2. Neprešla ani minúta a hostia opäť viedli, po rohovom kope poslal loptu nešťastne do vlastnej siete tentokrát Šimčák - 2:3. V 81. minúte prihral striedajúci Fotr Dudovi, strelu českého záložníka Šemrinec chytil. V 85. minúte mohol vyrovnať po centri Šimčáka Asanović, jeho dobrá hlavička skončila tesne vedľa ľavej žrde Šemrincovej brány. V nadstavenom čase sa po rohovom kope snažil o vyrovnanie Carrillo - loptu ale netrafil ideálne.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Vstup do zápasu bol z obidvoch strán opatrný. Išli sme do vedenia, paradoxne sme po góle prestali byť aktívni, súper prebral iniciatívu. Výkonom sme si pýtali vyrovnávajúci gól. Po vyrovnaní sme opäť prebrali aktivitu. Súper hral dobre kombinačne, nepodarilo sa nám ich dostupovať a byť agresívni. Do finálnej fázy sme sa chceli dostať po centrovaných loptách a štandardkách. Nemali sme v koncovke šťastie, mysleli sme, že po vyrovnaní to zdramatizujeme. Súper bol však futbalovejší, my sme hrali v kŕči. Bojovnosť a chcenie chlapcom nemožno uprieť, chýbala nám však ľahkosť a trochu šťastia pri štandardkách. Súper rozhodol ľahkým gólom po štandardke. Nie sme spokojní, predstavovali sme si to inak."

Stijn Vreven (hlavný tréner AS Trenčín): "Za víťazstvo sme šťastní, vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Súper sa síce v tabuľke nenachádza hore, vo viacerých stretnutiach proti popredným tímom ligy to bolo po hernej stránke z ich strany dobré, niektoré zápasy prehrali tesným rozdielom. So zápasom sme sa dobre vysporiadali, trénujeme na umelej tráve, hrať na prírodnej tráve pre nás nebolo najjednoduchšie. Hoci bol trávnik ťažký, bol v dobrom stave. Vypracovali sme si viaceré šance, boli sme dominantní. V závere zápasu sme ustáli dlhé nakopávané lopty. Mali sme tam aj trochu šťastia, no keď v zápase bojujete, zaslúžite si ho."