V krajskom derby gól nepadol

09.08.2015 | FK Senica, foto: Marián Bazala

V krajskom derby Senice s Trnavou gól nepadol. Mužstvá si body podelili a v úmornom teple sa zrodilo len veľmi málo príležitostí.

4.kolo, nedeľa 9.8.2015, 16:30
0
0
(0:0)
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
FK Senica: Šulla - Kontár, Pavlík (69. Hladík), Pillár, Čunta - Hušek - Dolný, Komara (68. Krč), Hlohovský - Mráz – Kosorin
FC Spartak Trnava: Kamenár -Janečka, Bortel, Greššák, Tóth – Sabo – Vojtuš (46. Baez), Casado, Halilović (55. Steinhübel), Mikinič (90. Pikulík) - Mikovič

Bez gólov, ŽK: Mráz - Bortel, Janečka, Mikovič, rozhodovali: Straka – Benko, Vorel

Diváci: 2056

V úvodných minútach tohto krajského derby zaujali oba fankluby. V úmornom teple hnali svojich dopredu mohutným povzbudzovaním. Na ihrisku sa v prvej desaťminútovke mužstvá len oťukávali, Komarovej strele chýbala v 10.min potrebná razancia. V 13.min prenikol do vnútra pokutového územia Kontár, jeho pokus z uhlu ale Kamenár vyrazil na roh. O dve minúty skúsil z dobrých 30-tich metrov vypáliť trnavský kapitán Sabo, lopta ale letela nad. V 17.min mali Seničania výhodu štandardnej situácie približne z 18-tich metrov, k lopte sa postavil najlepší senický strelec Filip Hlohovský, Kamenár ale len sledoval loptu ako míňa svoj cieľ o necelý meter. Desať minút pred odchodom do kabín sa rútili trnavskí hráči dvaja na jedného, Saba ale vkĺzačkou dokázal zastaviť na hranici šestnástky Kontár. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte z vnútra šestnástky vystrelil Mikovič, no domáci brankár Šulla vytesnil loptu na roh.

Po zmene strán ako prví pohrozili domáci. V 51. sa za obranu hostí dostal Kosorin, no súboj s Kamenárom mu prekazil v poslednej minúte stopér Trnavy. V 53.min našiel Dolný v pokutovom území Mráza, ktorý z voleja vystrelil a lopta letela približne meter vedľa Kamenárovej brány. V 63.min to skúšal striedajúci Trnavčan Baez, no domáca obrana jeho pokus zblokovala. V 69.min si vyžiadalo obrovské teplo svoju daň. Senický kapitán Pavlík sa zvalil na zem a skolaboval. Odniesť ho museli na nosidlách. Po stretnutí je však našťastie v poriadku. V 76.min sa do šance dostala Trnava, ani Casadova hlavička ale nerozvlnila sieť. Hra i vášne fanúšikov sa potom stupňovali. Deväť minút pred koncom sa k hlavičke dostal Bortel a mieril tesne vedľa. V závere zápasu už obom mužstvám dochádzali sily. V krajskom derby tak gól nepadol, mužstvá si body podelili.

Eduard Pagáč (tréner FK Senica): „Budem veľmi stručný. Nemám rád zápasy, ktoré končia 0:0. Dnes nevyhral nikto. Som veľmi rád, že Peťo Pavlík je v poriadku. Poviem len toľko, klobúk dole pred chlapcami, ktorí to v takýchto podmienkach zvládli.“

Juraj Jarábek (tréner Spartak Trnava): „Na zápas v Senici sme sa tešili. Cestovali sme sem s cieľom odviezť si nejaký bod, najlepšie tri. Vzhľadom na veľké teplo a na zloženie, v ktorom momentálne sme, musíme byť s bodom spokojní. V nohách sme mali zápas Európskej ligy. V prvom polčase sme mali nejaké šance, no nedali sme gól. Zápas bol vyrovnaný. Myslím si, že zaslúžená remíza.“