V generálke remíza so Slaviou Praha 1:1

05.07.2014 | Milan Ondruš

V generálke na nadchádzajúci ročník Fortuna ligy remizovala Senica so Slaviou Praha 1:1.

GENER, sobota 5.7.2014, 18:00
1
1
(0:0)
Slavia Slavia
FK Senica: Šulla – Chvátal (84. Otrísal), Pavlík, Pillár, Mazáň (72. Gava) – Hušek (78. Komara) – Hlohovský (67. Ventúra), Opiela (71. Mráz), Kalabiška – Piroska – Majtán (24. Kosorin)
Slavia: Hrubeš – Bílek (C), Mikula (78. Bejbl), Zmrhal, Salašović (46. Boudjemaa), Kodr (46. Nitriansky), Vukadinović (56. Juhar), Tusjak, Černý (65. Prošek), Hošek (46. Škoda), Hrubý.

Góly: 51. Kalabiška – 55. Nitriansky, ŽK: Pavlík

Diváci: 1000

V senickom drese vybehol na trávnik i Filip Hlohovský, ktorý Záhorákov možno posilní. Úvodný strelecký pokus v zápase mal Kalabiška, no lopta z jeho kopačky mierila nad. V 14.min pohrozila Slavia, po hlavičke jedného z útočníkov v zošívanom drese sa otriasla žrď Šullovej brány. V 17.min bol v blízkosti pokutového územia faulovaný Hlohovský, nariadený priamo kop však Piroska poslal zo 17-tich metrov len do múru. O dve minúty na druhej strane prihrával Hošek Černému, útočník Slavie poslal loptu do siete, no gól pre offside neplatil. V 21.min sa uvoľnil Kalabiška, jeho strelu ale zastavil nohami hosťujúci brankár Hrubeš. V 33.min sa do solídnej príležitosti dostal Hlohovský, prehodil si loptu na ľavačku, obrana jeho pokus ale zblokovala na roh. V 38.min sa po rohovom kope presadil vo vzduchu Pillár, po jeho hlavičke sa ešte načahoval Pavlík, no loptu nedokázal usmerniť  do siete. Dve minúty pred polčasovým hvizdom našiel Hlohovského rohový kop hlavu Pavlíka, brankár Hrubeš sa ale vyznamenal.

Po zmene strán sa do prvej príležitosti dostal Kosorin, na druhej strane sa vyznamenal domáci brankár Šulla, ktorý musel proti striedajúcemu Boudjemovi vytiahnuť exkluzívny zákrok. V 51.min si diváci prvýkrát zakričali „gól“, keď sa po krásnom úniku na dvakrát presadil Jan Kalabiška. O 4.min bolo však už vyrovnané, Šullu prepálil zblízka Nitriansky. V 59.min stratil laxne loptu pred vlastným pokutovým územím Chvátal, Boudjemaa sa ale proti Šullovi nepresadil. O minútu domáci brankár svoj tím opäť podržal, keď zneškodnil ľavačku Černého. V 77. min sa ku koncovke dostal striedajúci Mráz, jeho lopta letela vedľa. Sedem minút pred koncom strieľal Komara, Hrubeš loptu vyrazil. V 88.min mohol strhnúť vedenia na stranu Senice Samo Mráz, jeho strelu ale Hrubeš zneškodnil. Zápas sa tak skončil nerozhodne 1:1.