V generálke na ligu víťazne, na domácom ihrisku sme zdolali Prostějov

13.07.2019 | Igor Tabiš

Na štart novej ligového ročníka Fortuna ligy sme sa naladili víťazne, po góloch Baumgartnera a Castaňedu sme zdolali 1.SK Prostějov 2:1. Tréner Michal Ščasný má za sebou víťaznú premiéru na našej lavičke.

5.kolo, sobota 13.7.2019, 18:00
2
1
(1:0)
1. SK Prostějov 1. SK Prostějov
FK Senica: Rybár - Krč (52.Gilián), Dias, Košút (66.Otrísal), Klapan (66.Didiba), Cvek (66.Ramirez), Totka (46.El Moudane), Moses (46.Sulley), Yenne, Baumgartner (70.Caro), Castaňeda
1. SK Prostějov: Bréda - Kotouč, Koudelka (57.Korovikov), Pašek (46.Šteigl), Rolinc (73.Dittmer), Biolek, Střeštík, Lutonský (84.Sedláček), Schuster, Zapletal (46.Janíček), Oleksandr (Kiška)

Góly: 16.Baumgartner, 65.Castaňeda - 79.Šteigl

Rozhodovali: Prelec - Patka, Španka

Od úvodného hvizdu sme vstúpili do zápasu aktívne, už v 4.minúte sa snažil Krč finálnou prihrávkou nájsť Baumgartnera, prihrávka z kopačky ľavého obrancu mala nakoniec o čosi väčšiu razanciu, ako by sa žiadalo. Hostia sa snažili odpoveď o niekoľko desiatok sekúnd neskôr z priameho voľného kopu, Rybár však strelecký pokus smerujúci na bránu v pohode kryl. O čosi neskôr poslal výborný center na kopačku Yenneho Krč - nigérijskemu futbalistovi v rozhodujúcej chvíli skĺzla lopta z kopačky. V 16.minúte padol úvodný gól zápasu, stalo sa tak po rýchlom protiútoku. Chorvátsky stredpoliar Cvek výbornou prihrávkou vyslal do šance Baumgartnera, ktorý sa nemýlil a loptu ukážkovo umiestnil k pravej žrdi - 1:0. Aktívny Baumgartner to skúšal aj v 25.minúte, tentokrát bránu hostí netrafil. V 32.minúte došlo k peknej spolupráci stopérskej dvojice Košút-Dias. Slovenský obranca hlavou predĺžil na svojho brazílskeho kolegu, ktorý vo vnútri šestnástky previedol ukážkové nožnice - Bréda v bráne hostí musel loptu vyraziť pred seba. O tri minúty neskôr sa ďalším pekným zakončením predviedol kapitán Dias, brankár hostí dokázal jeho pokus vytiahnuť na rohový kop. Pred odchodom do kabín vyskúšal pozornosť brankára hostí vydarenou strelou po priťuknutí Yenneho Krč - Bréda predviedol aj tentokrát pohotový zákrok.

Druhý polčas začal podobne ako ten prvý. V 47.minúte to skúšal z diaľky Yenne - jeho strele však chýbala väčšia razancia. V 53.minúte sa dostal za obranu hostí striedajúci Sulley, jeho zakončenie však nesmerovalo na bránu. V 57.minúte sa dostali k zakončeniu hostia, Rybár vytiahol ich strelecký pokus na roh. V 63.minúte vyslal Yenne do ďalšej dobrej šance Sulleya - strelu ghanského útočníka dokázal Bréda vyraziť. V 65.minúte bol ale slovenský gólman bezmocný, loptu za jeho chrbát poslal po prihrávke od Baumgartnera Castaňeda - 2:0. V 79.minúte hostia znížili gólom z kopačky Šteigla  - 2:1. V 81.minúte sme mohli pridať tretí gól v zápase, po nádhernej kombinančnej akcii zakončoval Caro - jeho strelu stihol obranca hostí zblokovať na roh v poslednej chvíli. O niekoľko sekúnd neskôr sa ocitol v ďalšej dobrej príležitosti Caro, kolumbíjsky mladík ani tentokrát netrafil priestor brány.