V dohrávke 13. kola deľba bodov

17.11.2020 | Redakce

V dohrávke 13. kola sme v zápase proti ŠKF Sereď dvakrát viedli, vďaka trom gólom v samom závere zápasu sa nakoniec body po remíze 2:2 delili.

13.kolo, utorok 17.11.2020, 14:00
2
2
(1:0)
ŠKF Sereď ŠKF Sereď
FK Senica: Fryšták - Šimčák, Carrillo, Asanović, Kopečný, Addo, Gallovič (90. Duda), Fotr, Yenne (54. Košťál, 90. Nemec), Piroska, Malec
ŠKF Sereď: Yakubu - Mečiar (78. Slaninka), Michalík, Hučko, Morong, Adekuoroye, Šumský (78. Jarović), Pankarićan (46. Potoma), Iván, Bušnja (83. Jureškin), Lačný

Góly: 14. Fotr, 90.+ Malec - 89. Jarović, 90.+ Lačný

Žlté karty: 82. Gallovič - 55. Michalík, 74. Adekuoroye

Červené karty: 70. Fotr

Rozhodovali: Kráľovič - Vorel, Borsányi

V 4. minúte prenikol do pokutového územia hostí individuálnou akciou Fotr, následne po súboji s obrancom hostí spadol na zem, hlavný rozhodca ale pokutový kop nenariadil. Na druhej strane hlavičkoval v 6. minúte po centri z pravej strany Lačný, Fryšták jeho pokus hlavou bez problémov chytil. V 8. minúte našiel Piroska presnou prihrávkou za obranou Maleca, domáci útočník sklepol loptu hlavou pre Fotra, strela českého ofenzívneho futbalistu bola ale nepresná. V 13. minúte hľadal Piroska v šestnástke hostí opäť Maleca, hostia jeho hlavičku zblokovali na rohový kop. Z následného rohu po centri Pirosku už otvoril skóre zápasu Fotr, hosťujúci brankár Yakubu bol pri jeho presnom lobe bezmocný - 1:0. V 31. minúte rozbehol aktívny Piroska ďalšiu dobrú akciu, po pravom krídle vysunul Kopečného ktorý odcentroval, Malec centrovanú loptu hlavou ale nezasiahol. V 35. minúte hlavičkoval po centri Ivána z rohového kopu nebezpečne Lačný, jeho pokus letel vedľa ľavej žrde Fryštákovej brány. V 37. minúte vysunul Malec za obranu hostí Fotra, po samostatnej akcii nemal český útočník už dostatok síl na razantnejšiu strelu - Yakubu bez problémov chytil. V 44. minúte po prihrávke od Maleca unikol po ľavom krídle Fotr, sám postupoval na hosťujúcu bránu, prihrávkou v šestnástke sa snažil nájsť ešte Yenneho, v poslednej chvíli zachránil hostí obranným skĺzom Mečiar. Pred odchodom do kabín mohol pridať náš druhý gól v zápase Addo, obrovskú príležitosť ale zahodil nepresným zakončením z vnútra šestnástky.

V 51. minúte to skúšal spoza šestnástky po prihrávke od Adda Kopečný, strela českého obrancu bola ale veľmi nepresná. V 59. minúte vysunul striedajúci Košťál dobrou prihrávkou za obranu Fotra, strelu českého futbalistu Yakubu zlikvidoval. V 81. minúte strieľal z vnútra šestnástky nepresne striedajúci Jarović. Hostia využili viac ako dvadsaťminútovú presilovku, v 89. minúte sa po centri z ľavej strany presadil striedajúci Jarović - 1:1. Vedenie v zápase nám napriek oslabeniu bleskovo vrátil Malec, ktorú dotlačil hlavičku od Asanovića do prázdnej brány - 2:1. Konečnú remízu 2:2 zariadil v nadstavenom čase nechytateľnou strelou Lačný.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Súhlasím s trénerom hostí, zápas bol medzišestnástkový, nebolo v ňom veľa šancí. Okrem gólu sme si v prvom polčase vytvorili 2-3 príležitosti, ktoré sme mali dotiahnuť do gólu, zápas by sa potom vyvíjal inak. Žiaľ sa nám to nepodarilo. Druhý polčas bol opatrný z oboch strán, nepomohlo nám vylúčenie, zatiahli sme sa a súper začínal mať prevahu po centrovaných loptách. Chceli sme dnes vyhrať, chlapcom nemám čo vyčítať. Musíme pracovať ďalej a dať hlavy hore.”

Peter Lérant (hlavný tréner ŠKF Sereď): “Zápasu uškodila jeho vážnosť, vedeli sme, že v prípade domáceho víťazstva by sa Senica dostala pred nás. Potrebovali sme bodovať, prechodová fáza v stredovej zóne nebola ideálna, každý sa bál prípadnej chyby, bol to zápas o dlhých loptách. Domáci si vytvárali šance po dlhých loptách na Maleca. Pripravovali sme sa na štandardky domácich, paradoxne sme po nich dvakrát inkasovali. Druhý polčas sme boli futbalovejší, v závere sme mali tlak, minimálne bod sme si dnes zaslúžili.”