V atraktívnom dueli sme zdolali Žilinu 2:1

30.08.2013 | SITA, foto: Marián Bazala

V 8. kole Corgoň ligy sme privítali v poslednom období výborne hrajúcu Žilinu. Duel priniesol zaujímavé momenty a tri góly. Všetky body po víťazstve 2:1 ostali na Záhorí. Premiéru v senickom drese zaznamenal útočník Juvhel Tsoumou.

8.kolo, piatok 30.8.2013, 18:00
2
1
(1:1)
Žilina Žilina
FK Senica:

Šulla – Habánek, Pavlík (42. Ventúra), Brabec, Kalabiška – Križko – Hiago, Jirásek, Zeman (81. Čermák) – Piroska, Tsoumou (90. Jakubov)

Žilina:

Dúbravka – Mabouka (82. Gergel), Piaček , Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - J. Mihalík, Bello, Škvarka (75. Jelić), Pich (59. Guba) - T. Majtán

Góly: 5. Piroska, 65. Jirásek – 31. Škvarka, ŽK: 35. Pich, 71. Guba (obaja Žilina), ČK: 65. Piaček (Žilina), rozhodovali: Hracho – Benko, Ádám

Diváci: 2636

Piatkovú televíznu predohrávku začali lepšie domáci. Už v piatej minúte našiel prihral Hiago novicovi v senickom drese Tsoumouvi, ten loptu priťukol Piroskovi a Senica šla do vedenia. Z úvodného tlaku domácich sa Žilinčania vymanili a pohrozili Pichom v 13.min. Jeho ľavačka ale letela tesne vedľa žrde Šullovej brány. O tri minúty sa pred bránou ocitol po centri Picha Bello, ale jeho zakončenie vyriešil bez problémov Šulla. V 21.min sa po rohovom kope Pirosku zavesil do vzduchu Tsoumou a len vďaka teči obrancu neskončila lopta v sieti. V 31.min zbytočne stratil loptu pred vlastným pokutovým územím Zeman, čo využil nechytateľnou delovkou k pravej žrdi Škvarka a vyrovnal na 1:1. O 4 minúty to skúšal spoza šestnástky Jirásek, no jeho strela letela tesne nad. Domácich zamrzelo v prvom polčase ešte zranenie Pavlíka, ktorý sa nepríjemne zrazil so súperom a podľa predbežných informácií to vyzerá na otras mozgu.

V 50.min pálil ľavačkou Kalabiška, Dúbravkovu bránu netrafil. O 2 minúty to na druhej strany skúsil Majtán, lopta si cestu do brány takisto nenašla. V 57.min opäť pohrozili hostia, Bello prihrával v dobrej pozícii Pichovi, no Šulla si s jeho zakončením poradil. V 63.min sa rútil do príležitosti strelec prvého žilinského gólu Škvarka, Šulla ale včas vybehol a dokonale zmenšil strelecký uhol. Sieť sa však o 2 minúty vlnila na opačnej strane, keď sa nádherným angličanom prezentoval Jirásek. V 65.min videl za faul na prenikajúceho Hiaga červenú kartu hosťujúci kapitán Piaček. Následný priamy kop z 18-tich metrov letel aj vďaka teči Žilinčanov mimo. Dve minúty pred koncom to opäť skúšal pravačkou Jirásek, lopta z jeho kopačky ale minula bránu. Senica si v závere víťazstvo bezpečne postrážila a vyhrala 2:1.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Mali sme pomalý vstup do stretnutia, čo súper využil. Po tomto momente sme sa dostali do zápasi. Zrýchlili, spresnili sme hru, boli sme lepším tímom a dokázali sme aj vyrovnať. Zápas sa lámal na konci prvého a na začiatku druhého polčasu. Strelili sme gól, ktorý však rozhodca neuznal. Mali sme veľkú šancu v druhej časti hry. Súper naopak po štandardke dal vedúci gól. Takéto stretnutia rozhodujú detaily, domáci ich zvládli lepšie, a preto vyhrali. Gratulujem im"

Eduard Pagáč (tréner Senice): "Som rád za víťazstvo. Chýba nám množstvo hráčov, futbal je však kolektívna hra. Dnes sa sila nášho kolektívu naplno ukázala. Do zápasu sme výborne vstúpili, keď sme šli zásluhou Pirosku do vedenia. Potom sme začali kaziť ľahké lopty, dostali sme sa pod tlak, ktorý vyústil v súperov gól. Druhý polčas súper ukázal, že má kvalitu, moji hráči však predviedli, že majú srdce, že majú kvalitu a odhodlanie ísť za víťazstvom. Nakoniec sme strelili víťazný gól. Potiahli sme jeden za druhého, som nesmierne rád, že takto ťažký a dôležitý duel sme dotiahli do víťazného konca."