V Trenčíne sme prehrali 0:2

27.10.2013 | SITA

Na domáci Trenčín sme v 15. kole Corgoň ligy nestačili a podľahli sme mu 0:2. O dvojgólovom víťazstve domácich rozhodli už v prvom polčase William a Hajradinovič.

15.kolo, nedeľa 27.10.2013, 14:30
Trenčín Trenčín
2
0
(2:0)
Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Rundič, R. Mazáň - Baéz (75. Bero) - Van Kessel, Mišák (83. Mondek), Hajradinovič, Holúbek - William (89. Bezák)
FK Senica: Šulla - Jaroslav Diviš, P. Pavlík, J. Križko, P. Čermák (73. Diarrassouba) - T. Kóňa, Jirásek - Hiago, Piroska, Martin Zeman (60. Tsoumou) - Kalabiška (88. Šenk)

Góly: 22. William, 35. Hajradinovič, ŽK: 4. Baéz - 56. Jirásek, 60. M. Zeman, 62. T. Kóňa, 86. Kalabiška, ČK: 62. T. Kóňa (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz - Brendza, Špivák

Diváci: 2952

Súperi sa do seba pustili bez okolkov, najväčšiu šancu úvodu zápasu mal hosťujúci Hiago, jeho dôraznú strelu z desiatej minúty však Volešák vyrazil. Potom mali prevahu domáci, ktorí súpera zatlačili a v 22. minúte sa ujali vedenia. Čögley vybojoval loptu a z jeho prihrávky profitoval William, ktorý zblízka prekonal brankára hostí - 1:0. Po polhodine hry Mazáň nastrelil žrď, ale o päť minút neskôr už rýchlu akciu Trenčanov zakončil Hajradinovič strelou do pravého horného rohu - 2:0. Viaceré útoky domácich tiež volali po góloch, napríklad v 44. minúte William hlavičkoval do žrde.

Senica sa aj po zmene strán snažila dostať do hry, domáci si však vývoj zápasu i súpera kontrolovali. V 62. minúte dostal kapitán hostí Tomáš Kóňa v priebehu minúty dve žlté karty za fauly a putoval predčasne pod sprchy, čím definitívne zakončil snahu svojich spoluhráčov o zmenu rezultátu. V závere ešte skóroval William, lenže z ofsajdu, preto jeho gól neplatil.

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Na tento zápas sme sa tvrdo pripravovali, Senicu sme v lige konečne chceli zdolať. Od začiatku sme dominovali, okrem dvoch pekných gólov sme aj dvakrát nastrelili konštrukciu bránky, pričom viacero ďalších vynikajúcich šancí sme nevyužili. Diváci nás za výkon odmenili potleskom, čo je pre nás zaväzujúce, aby sme aj v ďalších stretnutiach podávali takéto kvalitné výkony."

Eduard Pagáč (tréner Senice): "O osude tohto zápasu rozhodli dve veci - výkon domáceho Van Kessela a naše individuálne chyby, ktoré Trenčín dokázal potrestať. To boli zlomové činitele v stretnutí, ktoré sa po vylúčení nášho hráča v druhom polčase už len dohrávalo. Úvodná 25-minútovka bola z našej strany celkom dobrá, ale potom nás naše chyby položili na kolená."