V Slovnaft cup-e ideme ďalej

13.10.2015 | Ivan Tobiáš, ilustračná foto

V 4. kole Slovnaft cup-u cestovali Seničania na pôdu druholigového Zvolena. V zostave Záhorákov chýbal brankár Šulla (bol už pripravený na lavičke) a kapitán Pavlík, ktorý si odpykával trest za vylúčenie v predchádzajúcom kole v Galante.

4.kolo, utorok 13.10.2015, 15:00
MFK  Lokomotíva Zvolen MFK Lokomotíva Zvolen
0
2
(0:0)
MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo - Kačala, Daško, Javorina, Očenáš, Kamenec, Liener (65. Fuják), Kamendy, Staško (75. Števček), Kožička (65. Špilár), Skvašík
FK Senica: Junas - Hladík, Hušek, Pillár - Vengřinek, Hromada, Komara (72. Varga), Klec (88. Ventúra), Čunta - Cicman (56. Dolný), Kalabiška

Góly: 52. Komara, 57. Dolný, ŽK: Skvašík, Očenáš - Cicman, R: Leško, 700 divákov

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, odvíjala sa prevažne v strede poľa. Šancí bolo na obidvoch stranách ako šafranu. V 24. min mohol otvoriť skóre Cicman, keď z pravej strany išiel sám na brankára, ale jeho lob skončil vedľa domácej brány. V 36. min pohrozili Záhoráci po druhýkrát - lopta po Komarovej strele z priameho kopu z 18m letela tesne vedľa šibenice. Junas v našej bránke veľa roboty nemal.
Po prestávke už v poli dominovali Seničania. Mali viac z hry, dostávali sa do šancí, z ktorých sa im dve podarilo premeniť. Úvodný gól strelil v 52. min krásnou strelou spoza 16-ky do pravej šibenice Komara - 0:1. V 56. min prišiel na ihrisko Dolný a hneď prvý dotyk s loptou premenil na gól, keď strelou pomedzi  brankárove nohy upravil na konečných 0:2. Zvolenčania sa snažili o skorigovanie stavu a tlačili sa dopredu. Záhoráci mohli viackrát z brejkových situácií streliť ďalšie góly, ale 2x Kalabiška a raz Dolný už úspešní neboli.
Zverenci trénera Sabola tak postúpili do 5. kola Slovnaft cup-u, ktoré sa odohrá v novembri.

Juraj Sabol (tréner FK Senica): „Pre nás to bol zápas o dvoch rozdielnych polčasoch. V prvom sme boli málo dominantní. Problémom bola hlavne hra s priestorom, mali sme málo kolmých prihrávok aj s mierou rizika, ktoré by prekvapili ‎ obranu súpera. Po zmene strán sme hru zrýchlili a ukázali lepšiu tvár. Veľa chýb (zlých prihrávok) v prechodovej fáze pokazilo dojem z našej hry. Potešením boli oba góly, ktoré padli po peknej súhre viacerých hráčov.“