V Dunajskej Strede sme nezískali ani bod, prehrali sme 3:1

11.03.2016 | Filip Holec

Naše mužstvo nebolo horším tímom najmä v prvom polčase, domáci však premieňali svoje šance a v dobrej atmosfére si už víťazstvo ujsť nenechali

23.kolo, piatok 11.3.2016, 18:00
Dunajská Streda Dunajská Streda
3
1
(2:1)
Dunajská Streda: Tujvel - Davies, Michalík, Ljubičić, Brašeň - Pačinda, Huk(59. Ľupták), Horváth, Sarr (90. Sarr), Štepanovský(72. Polievka) - Stephens
FK Senica: Šulla - Pavlík, Hušek, Hladík - Šmehyl, Kontár, Klec (57. Krč), Hromada, Mehremić - Morong, Leško

Góly: 27. Sarr, 37. Horváth, 52. Stephens - 36. Leško
ŽK: Davies, Stephens - Leško, Šmehyl, Krč, Hladík
ČK: 80. Krč
Rozhodovali: Marhefka - Weiss, Kováč

Prvú šancu mali Seničania, ktorí do stretnutia vstúpili pomerne živo a v úvodných minútach sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. V desiatej minúte sa dostal za domácu obranu Jakub Hromada, ktorého však v zakončení tiesnil Davies a Hromadova strela nebola dostatočne razantná.
O 4 minúty neskôr sa peknou zasekávačkou uvoľnil zo strany Morong a takmer prekvapil Tujvela, ktorý však včas vybehol. Záhoráci hrozili aj naďalej, po rohovom kope sa presadil hlavou Kontár, Tujvela však neohrozil. V 20. minúte sa dostali do veľkej šance aj domáci, kedy Sarr vysunul Pačindu a ten krížnou strelou po zemi len tesne minul ľavú žrď Šullovej brány. O dve minúty neskôr vybojoval loptu Zoltán Kontár a ku spätnej prihrávke Mehremića sa dostal Michal Klec, jeho strela takisto minula Tujvelovu bránu o decimetre. Po Stephensovej strele v 24. minúte domáci DAC zahrával rohový kop a od Michalíka sa lopta dostal k Papemu Sarrovi, ktorý loptu upratal do Šullovej siete – 1:0.
Záhoráci vyrovnali o dvanásť minút neskôr, kedy sa po Klecovej prihrávke s prehľadom presadil Dávid Leško1:1.  Už o minútu neskôr sa však tešili aj žlto-modrí, chybu hostí využil Vojtech Horváth a naklonil misky váh opäť na stranu domácich – 2:1. V 43. minúte ešte hlavičkoval nebezpečne domáci kapitán Michalík, lopta však letela nad Šullovu bránu. Seničania neboli v úvodnom dejstve slabším tímom, doplatili však na vysokú efektivitu domácich, ktorí z troch príležitosí premenili dve a viedli po polčase o gól.
Hneď na začiatku druhého polčasu sa dostal do obrovskej šance Štepanovský, loptu však na päťke netrafil ideálne a Šulla nemal problém ju schovať do náručia. V 52. minúte sa po sérii zablokovaných striel dostal ku lopte Stephens a zblízka prepálil Šullu – 3:1. V druhom polčase sa hralo dlho bez šancí, prvú nebezpečnú strelu červeno-modrých vyslal na Tujvelovu bránu ľavačkou k, tesne však minul bránu domácich. V 80. minúte videl po faule v strede ihriska druhú žltú kartu striedajúci Krč a rozhodca Marhefka ho zákonite vylúčil. O pár sekúnd neskôr výborne vyviezol loptu Mehremić, ponúkol ju do dobrej pozície nabiehajúcemu Hromadovi, jeho gólovú strelu však skvelým sklzom zablokoval Michalík. V 87. minúte si zasekol Hušeka Sarr, jeho strela neskončila v sieti Záhorákov.
Do konca stretnutia sa už nič vážne neudialo a hráči zo Žitného ostrova si postrážili víťazstvo v zápase, ktorý zlomil najmä rýchly gól domácich v druhom polčase. Aj keď Seničania boli dnes najmä v prvom polčase nebezpeční a opäť bojovali a dreli, odchádzajú z Dunajskej Stredy na prázdno.

Dušan Vrťo(tréner FK Senica): "Zápas nám ukázal, v čom sme zaostávali. Bolo to hlavne v agresivite. V prvom polčase sme veľakrát stratili loptu, súper sa dostal do protiútokov. Mali sme viac šancí ako naposledy proti Myjave. Dunajská Streda hrala dobre a zaslúžene vyhrala."

Juraj Sabol (asistent trénera FK Senica):  „Do konca prvého polčasu sme mali šance, ktorými sme hrozili. Bohužiaľ sme odtiaľto odišli s prázdnymi rukami, ale naozaj musím dnes chlapcom poďakovať za to, čo tu dnes predviedli. Opäť to bolo lepšie ako zápas predtým, ale vieme, že tá bojovnosť stačiť nebude, musí prísť aj nadstavba. Už dnes tam boli náznaky, teraz opäť musíme zdvihnúť hlavy a zobrať si do zápasu so Slovanom to
pozitvíne.“

Tomislav Marić (tréner DAC): "Bol to ťažký zápas, vedeli sme, že Senica je dobre organizovaná. Mali sme problémy v prvom polčase, ale v druhom sa nám už darilo lepšie. Gratulujem hráčom, že vybojovali tri body, zaslúžene sme vyhrali. Prajem Senici všetko dobré do budúcna."

Karol Praženica (asistent trénera DAC):   „Zápas sa zlomil druhým gólom, Senica na začiatku dosť hrýzla, neviem či sme my pri góle dnes zahrali zlý offside systém, každopádne zápas sme nakoniec získali do svojích rúk a potom sme viacmenej v druhom polčase už zápas kontrolovali. Samozrejme, teraz hráme pohár v Žiline a to je pre nás asi najľahšia cesta do Európy, takže tak k nemu musíme pristúpiť."