Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

24.10.2020 | Redakce

V 11. kole Fortuna ligy sme otočili nepriaznivý stav zápasu na ihrisku FK Pohronie a po dvoch góloch v druhom polčase si do tabuľky pripisujeme tri body.

11.kolo, sobota 24.10.2020, 17:00
FK Pohronie FK Pohronie
1
2
(1:0)
FK Pohronie: Jenčo - Špiriak, Pavlík, Jacko, Badolo, Weir, Obročník (74. Chribík), Župa, Blahút (63. Audino), Bimenyimana (70. Fadera), Mazan
FK Senica: Fryšták - Nemec, Asanović, Addo, Kopečný, Šimčák, Totka (46. Yenne), Gallovič (90. Mašulovič), Piroska, Berisha (46. Fotr, 90. Moses), Malec

Góly: 21. Špiriak - 60. Fotr, 71. Malec

Žlté karty: 70. Jacko, 82. Mazan - 52. Šimčák, 62. Gallovič, 82. Fryšták, 89. Addo

Červená karta: 87. Jacko (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Kružliak - Ferenc, Borsányi

Úvodné minúty zápasu nepriniesli vyloženú šancu na jednej či druhej strane, zápas sa odohrával najmä v stredovej časti ihriska s veľkým množstvom osobných súbojov. Domáci sa snažili hroziť najmä dlhými nakopávanými loptami po štandardkách. V 19. minúte sa snažil Piroska po rýchlom protiútoku vysunúť za obranu Berishu, Pavlík si však situáciu v obrane postrážil. Na druhej strane centroval nebezpečne domáci Bimenyimana, jeho center nenašiel v šestnástke adresáta. Z následného dlhého autového vhadzovania sa už domáci presadili, Fryšták najprv pokus domácich vyrazil, dorážku Špiriaka už vykopával spoza bránkovej čiary márne Piroska - 1:0. V 28. minúte centroval dobre z pravej strany Kopečný, Asanović len tesne minul vo výskoku letiacu loptu. O niekoľko sekúnd mohol vyrovnať Kopečný, v poslednej chvíli ale zasiahol domáci Župa. V 39. minúte našiel Fadera dlhou prihrávkou za obranou Blahúta, domáci futbalista v rozhodujúcej chvíli podkĺzol a nezakončil. V 45. minúte mohol pridať druhý gól domácich po samostatnom úniku Bimenyimana, jeho pokus skončil tesne vedľa ľavej žrde Fryštákovej brány.

V 47. minúte to skúšal po zmene strán striedajúci Yenne, jeho pokus spoza šestnástky bol ale veľmi nepresný. V 58. minúte unikol po ľavom krídle a následne odcentroval Župa, lopta v šestnátske našla Pavlíka, dobrý zákrok predviedol český gólman Fryšták. V 60. minúte sme sa dočkali vyrovnania, ukážkový center Pirosku z priameho voľného kopu a následnú hlavičku v podaní Asanovića dotlačil do brány striedajúci Fotr - 1:1. V 65. minúte sa k odrazenej lopte dostal Jacko, jeho strelu spoza šestnástky Fryšták na dvakrát chytil. V 71. minúte nás poslal do vedenia v zápase po ďalšej štandardke Pirosku Malec, umiestnenou strelou k žrdi nedal Jenčovi šancu - 1:2. V 78. minúte sa dostal v šestnástke k lopte Yenne, z nebezpečnej pozície ale netrafil domácu bránu. V 89. minúte vychytal Fryšták skvelým zákrokom vo vyloženej šanci Župu.

Ján Kameník (hlavný tréner FK Pohronie): “Zápas je pre nás trošku horký, oproti zápasu s Trenčínom sme hrali dobre, v prvom polčase sme mali viacero príležitostí, ktoré sme však nedotiahli do konca. Aj v druhom polčase sme nadviazali na ten prvý polčas, súper sa trochu osmelil ale viaceré šance boli na našej strane, hrozili sme najmä z krídelných priestorov. Súper si s tým ale poradil, nepridali sme druhý gól a súper nás v dvoch štandardkách potrestal. Z výsledku som sklamaný, z výkonu až tak sklamaný nie som.”

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Prvý polčas z našej veľmi zlý, nevedeli sme sa vyrovnať s agresivitou súpera, domáci išli do vedenia po dlhom aute, trošku nás to prekvapilo, bola to ľahká chyba. V druhom polčase sme zvýšili pohyb, agresivitu a prišla odmena v podobe dvoch gólov. Za druhý polčas môžem chlapcom poďakovať, za prvý nie. Verím, že prvý polčas sa už nebude opakovať a nastúpime na cestu, na ktorej sa budeme viac tešiť.”