Tretie víťazstvo v rade! V City Arene zdolávame domáci Spartak

31.10.2015 | TASR

Naši chlapci si odvážajú veľmi cenný skalp, keď zvíťazili nad domácim Spartakom Trnava v novučičkej City Arene 1:0. O jediný gól sa postaral Jan Kalabiška, ktorý prekonal Kamenára z penalty.

15.kolo, sobota 31.10.2015, 17:00
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
0
1
(0:1)
FC Spartak Trnava: Kamenár - Majtán (72. Vojtuš), Nikolič, Tóth, Hanzel - Baez (55. Harba), Benogo (23. Casado) - Schranz, Halilovič, Mikovič - Depetris
FK Senica: Šulla - Vengřinek, Hladík, Pavlík, Pillár, Čunta - Hušek - Kalabiška (87. Kosorin), Hromada, Klec (82. Cicman) - Mráz (71. Komara)

Gól: 31. Kalabiška (z 11 m). Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Nikolič, Halilovič, Casado - Hušek, Vengřinek

Diváci: 6250

Trnavčania nastúpili na derby zápas bez krajných obrancov Janečku s Čonkom a ich miesta zaujali Majtán a Hanzel. Oba celky začali s útočnou snahou, domáci zahrávali dva rohové kopy, no nič z nich nevyťažili. V podpriemernom prvom polčase videli diváci v prvej polhodine len dve strely domácich nad bránu v podaní Majtána a Haliloviča. V 30. minúte fauloval v šestnástke Nikolič Pillára, a Kalabiška s istotou premenil nariadenú penaltu. O tri minúty bol blízko k vyrovnaniu Schranz, keď loptu pretlačil za senického brankára, ale Pillár stačil odvrátiť nebezpečenstvo. V 38. minúte ohrozil senického brankára Halilovič, no jeho strela bola málo razantná a do polčasu si Šulla poradil aj s tečovanou strelou Schranza.

V druhom polčase sa domáci pokúšali o vyrovnanie enormnou snahou, ale bez úspechu. V 54. minúte krížna strela Mikoviča doslova "lízala" ľavú žrď senickej brány. Presne po hodine hry mohli hostia svoje vedenie zvýšiť, ale po prihrávke Kalabišku neprestrelil Kamenára Vengřinek a z odrazenej lopty následne ani Klec. O dve minúty tečovaný pokus Mikoviča znamenal len roh pre domácich. Platonická prevaha Trnavčanov bez zakončenia neviedla k úspechu, a tak v pokoji hrajúci Seničania, ktorí premenili penaltu a prakticky iba raz ohrozili Kamenára, získali v Trnave tri body.

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Raz sme museli prehrať. Predchádzajúcich pätnásť bodov, ktoré sme získali, bol malý zázrak. Dnes sme hrali zle, čo je dôsledkom kvality nášho kádra. Chýbajú nám hlavne rozdieloví hráči. Súper dal gól z penalty, a hoci v druhom polčase sme sa herne zlepšili, od začiatku bolo cítiť, že asi ťažko zabodujeme."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Aj keď som s mužstvom už v týždni oslávil moju päťdesiatku, chlapci ma potešili ďalším pekným darčekom. Do Trnavy sme išli s rešpektom, pretože má veľmi kvalitný káder. Uplynulé tri duely vonku sme nedostali gól a získali deväť bodov. Hráči aj dnes odovzdali maximum, čo je pre nás povzbudením do ďalšej práce."