Tesná prehra na Slovane ukončila víťaznú sériu

08.11.2015 | TASR

Tri zápasy v rade Seničania na hosťujúcich pôdach zvíťazili. Štvrtýkrát sa im to však, bohužiaľ, nepodarilo, keď prehrali na bratislavských Pasienkoch s domácim Slovanom 1:2. Do polčasu pritom viedli gólom Sama Mráza.

16.kolo, sobota 7.11.2015, 17:00
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
2
1
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava: Mucha - Čikoš, Saláta, Hudák, Sekulič - Savičevič, Kubík (86. Simovič), Zreľák - Peltier (77. Oršula), Vittek (18. Mészáros), Priskin
FK Senica: Šulla - Hladík, Pavlík, Pillár - Vengřinek, Komara (86. Kontár), Hromada, Klec (79. Varga), Čunta - Mráz (61. Kosorin), Kalabiška

Góly: 51. a 69. Priskin - 34. Mráz ŽK: Savičevič, Kubík - Komara, Čunta, Klec, Varga, Vengřinek. Rozhodoval: Vnuk

Diváci: 583

Aktívnejšie začali hostia. Už v tretej minúte sa mohol dostať do úniku Mráz, jeho aktivitu však zabrzdila píšťalka rozhodcu. K šanciam sa začali postupne dostávať aj domáci. V dvanástej minúte sa snažil Peltier usmerniť centrovanú loptu, pozorný Šulla však jeho pokus zachytil. V 29. minúte sa dostal domáci Čikoš do blízkosti senickej bránky, pri nebezpečnej prihrávke však zaúradoval kapitán hostí Pavlík a loptu odkopol na roh. O tri minúty neskôr sa ocitol v šanci Priskin, jeho prudkú strelu z uhla však Šulla vyrazil. Gólový účet stretnutia napokon otvoril Seničan Mráz, ktorý strelou z hranice šestnástky prekonal Muchu. V 36. minúte mohol vyrovnať Mészáros, jeho hlavička však nenašla priestor troch žrdí.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči Slovana. V 51. minúte sa zorientoval v šestnástke Priskin a vyrovnal. Hostia si vzápätí vytvorili dve sľubné šance, v oboch prípadoch však pálil Kalabiška mimo. "Belasí" napokon otočili stav stretnutia v 69. minúte, keď prihrávku Peltiera zužitkoval Priskin. V 80. minúte mal šancu Kalabiška, ktorý trafil pravú žrď a jeho následnú dorážku upratala obrana Slovana na roh. Slovan si na konci zápasu mohol poistiť vedenie, pri strele Mészárosa však pohotovo zasiahol Šulla ľavou nohou.

Nikki Papavasiliou, tréner Slovana: "Pripravovali sme sa na náročný zápas. Mali sme niekoľkých zranených hráčov a počas stretnutia sa zranil aj Vittek, na čo nebolo jednoduché reagovať. Súper nám strelil gól z jeho jedinej akcie a počas prestávky som hráčom povedal, že sa musia upokojiť. Chlapci to pochopili veľmi dobre a dali sme krásne góly z pekných akcií. Je to zároveň pekný príklad, ako sa dá prístupom zmeniť zápas. Chcem zablahoželať svojím hráčom, ale aj nášmu dnešnému súperovi."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Myslím, že sme videli obojstranne dobrý zápas. Z našej strany sme mali lepší prvý polčas. Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, aby sme udržali vedenie 1:0, čo sa nám nepodarilo. Našich hráčov ale musím za dnešný výkon pochváliť a myslím, že by tomuto zápasu viac svedčala remíza."