Štyri góly proti Nitre a druhé víťazstvo v rade

13.04.2019 | Igor Tabiš

V 4. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sme proti Nitre získali na domácom ihrisku tri body.

26.kolo, sobota 13.4.2019, 17:00
4
1
(2:0)
Nitra Nitra
FK Senica: Taborda - Krč, Dias, Kay, Klapan, Asmah (82. Zezinho), El Moudane, Tešija, Dangubič (63. Deretti), Castaňeda (85. Ségbé), Ramirez
Nitra: Pindroch - Šurnovský (54. Kuník), Niba, Sokovič (81. Vrábel), Bilovský, Chovanec, Šimončič, Gatarič, Farkaš, Charizopulos, Chobot (54. Vestenický)

Góly: 8. Kay, 25. Asmah, 50. El Moudane, 80. Castaňeda - 57. Vestenický

Žlté karty: 51. Krč - 45. Farkaš, 66. Kuník, 88. Šimončič

Rozhodovali: Ziemba - Hrčka, Kováč

Vstup do zápasu proti Nitre nám vyšiel, v 4. minúte síce mieril tesne nad Ramirez, v 8. minúte sa nám podarilo streliť otvárací gól zápasu. Na perfektne kopnutú štandardku Tešiju si presne naskočil stopér Kay - 1:0. Po úvodnom góle sme mali loptu na svojich kopačkách a kontrolovali priebeh zápasu. V 25. minúte nám vyšla rýchla kombinačná akcia, Dangubič prihral Ramirezovi, ten posunul loptu na Asmaha a ghanský futbalista zakončil prudkou strelou k žrdi - 2:0. Hostia sa do prvej príležitosti dostali v 28. minúte, kedy z vnútra šestnástky zakončoval Bilovský nepresne. Pred odchodom do kabín sme predviedli ďalšiu rýchlu akciu, na ktorej konci bol zakončujúci Ramirez - lopta letela vedľa pravej žrdi brány hostí.

Aj po zmene strán sme ťažili zo štandardných situácií. V 48. minúte odvrátili hostia po štanardke loptu na poslednú chvíľu, ku ktorej sa dostával Kay. O dve minúty neskôr sa menilo skóre zápasu. Po rohovom kope sa oprel do lopty hlavou El Moudane, tá sa od brvna odrazila za chrbát Pindrocha - 3:0. Po prestriedaní na strane hostí sa hra vyrovnala, v 57. minúte znížili futbalisti Nitry po akcii z pravej strany, na ktorej konci bol striedajúci Vestenický - 3:1. V 64. minúte mohol pridať svoj druhý gól v zápase Asmah, ktorého vyslal do samostatného úniku Ramirez. Brankár hostí ale podržal svoje mužstvo. O niekoľko sekúnd neskôr zahodil obrovskú šancu Castaňeda, ktorý po prihrávke do Ramireza netrafil prázdnu bránu. Kolumbijský útočník si napravil chuť v 80. minúte, keď si po štandardke z kopačky Tešiju nabehol na zadnú žrď a pridal náš štvrtý gól v zápase. V závere zápasu sa do sľubnej šance dostal aj striedajúci Deretti, Brazílčan ale nezvládol zakončenie.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Zaslúžili sme si toto víťazstvo. Hrali sme lepšie, vytvorili sme si viac gólových príležitostí ako náš súper. Nie sme lepší tím ako v úvode jarnej časti, keď sme hrali proti silným súperom. Sme rovnaké mužstvo, s rovnakými hráčmi a rovnakým trénerom. Pracujeme rovnako tvrdo, ako na začiatku. Verili sme, že po prehrách to môžeme všetko zmeniť tvrdou prácou. V posledných dvoch zápasoch sme strelili sedem gólov. Som presvedčený, že s týmto prístupom sa v lige zachránime."

Michal Kuruc (tréner FC Nitra): "Senica dnes vyhrala zaslúžene, predčili nás pri štandardkách, v koncentrácii a agresivite. Dnes to bola naša najväčšia slabina. Dnes sme hrali tak, ako sme cez týždeň trénovali."