Štyri góly do siete Michaloviec, rozhodol ofenzívny uragán v druhom polčase

09.11.2019 | Igor Tabiš

V 15. kole Fortuna ligy sme na domácom ihrisku zdolali tabuľkového suseda MFK Zemplín Michalovce vysoko 4:0.

15.kolo, sobota 9.11.2019, 17:00
4
0
(0:0)
Michalovce Michalovce
FK Senica: Vorel - Didiba, Dias, Favaro, Yenne, El Moudane (46. Baumgartner), Cvek, Klapan, Addo (64. Totka), Castaňeda, Sulley (27. Akinyoola)
Michalovce: Kira - Kountouriotis, Carrillo, Soler, Rota, Savvidis, Martinez (59. Danko), M. Kolesár, Žofčák, Kvocera (68. P. Kolesár), Sidibe (37. Mensah)

Góly: 55. Yenne, 66. a 83. Castaňeda, 90. Akinyoola

Žlté karty: 67. Castaňeda

Rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Jekkel

Diváci: 532

V 4. minúte našiel El Moudane prihrávkou za obranu Castaňedu, nebyť zlého spracovania kolumbijského útočníka, hosťujúci gólman Kira mohol mať problémy. V 8. minúte centroval do šestnástky hostí Addo, Kira si však na dvakrát s centrom poradil. V 12. minúte vyslal Addo do samostatného úniku Sulleya, krížna strela domáceho útočníka nesmerovala na bránu. O minútu neskôr sa dostali k slovu aj hostia, strelu Martineza dokázal Favaro zblokovať. V 17. minúte sa do najväčšej príležitosti zápasu dostal Sidibe po prihrávke od Žofčáka, Vorel jeho strelu z vnútra šestnástky dokázal zlikvidovať. V 20. minúte odcentroval z pravej strany Martinez, lopta si na zadnej tyči našla Kountouriotisa - Vorel však na bránkovej čiare predviedol bravúrny zákrok a zabránil jasnému gólu. Akcia pokračovala ďalej, Castaňeda však samostatný nájazd nepremenil - jeho zakončenie smerovalo nad bránu Kiru. V 24. minúte sa po prihrávke od Castaňedu dostal k zakončeniu Sulley, keď si zasekol dvojicu obrancov Michaloviec - Kira však predviedol dobrý zákrok. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr zakončoval aktívny Castaňeda, hostia jeho pokus zblokovali na roh. V 34. minúte vynikol individuálnou akciou po krídle Yenne, Kira v bráne hostí predviedol rovnako dobrý zákrok a odvrátil loptu na roh. Z následného rohu vychytal gólman hostí v ďalšej veľkej príležitosti Favara. V 42. minúte sa dostal k zakončeniu Kountouriotis, jeho pokus len tesne minul ľavú žrď Vorelovej bránky. Do šatní tak išli mužstvá za nerozhodného stavu.

Po zmene strán pálil nebezpečne z ľavej strany hosťujúci Kolesár, jeho strela letela tesne nad našu bránu. Na druhej strane sa rútil na bránu Kiru Castaňeda, Michalovčania jeho strelecký pokus dokázali zblokovať. V 55. minúte predviedol krásnu individuálnu akciu Addo, loptu poslal prízemným centrom na zadnú žrď kde bol pripravený Yenne - 1:0. V 63. minúte odcentroval z ľavej strany aktívny Addo, loptu si v šestnástke spracoval Castaňeda, jeho následná strela len tesne minula ľavú žrď. O minútu neskôr vyrazil dobrý pokus Akinyoolu Kira. V 66. minúte pridal náš druhý gól v zápase Castaňeda, keď zúžitkoval výbornú prihrávku za obranu od Baumgartnera - 2:0. V 83. minúte pridal svoj druhý gól v zápase po rýchlom protiútoku Castaňeda, keď tentokrát zúžitkoval prihrávku od Akinyoolu a zoči voči Kirovi sa nemýlil - 3:0. V 90. minúte využil chybu brankára Kiru Akinyoola a strelou do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu.

Michal Ščasný (tréner FK Senica): “Očakávali sme veľmi náročný zápas proti dobrému súperovi. Michalovce pre mňa hrajú dlhodobo vynikajúci futbal, sú veľmi nebezpeční. Prvý polčas sme mali problém s niektorými situáciami v defenzíve, súper mal rovnako ako my niekoľko šancí. Druhý polčas sme sa zlepšili a začali sme byť efektívni. Som šťastný za tri body, ktoré sú veľmi dôležité do tabuľky.”

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): “Som veľmi sklamaný, prišli sme sem s určitým zámerom, súper však vyhral zaslúžene. Odkedy som v Michalovciach nepamätám si, aby mužstvo pôsobilo tak odovzdane. Druhý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Nemám čo hodnotiť, súper vyhral zaslúžene.”