V 17.kole Fortuna ligy sme neuspeli na ihrisku Nitry.

Nitra: Hroššo - Taiwo, Charizopulos, Farkaš, Kuník, Chobot (90. Macho), Križan, Kóňa, Chovanec, Šimončič (64. Machovec), Vestenický (72. Guláš)
FK Senica: Taborda - Krč, Kay, Dias, Kotula, Tešija (81. Solano), Petshi, Zezinho, Castaňeda (85. Otrísal), Deretti, Ségbé (67. Celis)

Žlté karty: 61. Kay, 77. Deretti

Rozhodovali: Smolák - Tomčík, Hrmo

Diváci: 412

V mrazivom počasí vstúpili lepšie do stretnutia domáci. V 13. minúte sa dostal k nebezpečnej hlavičke Vestenický, jeho pokus ale smeroval do pripraveného Tabordu. O štyri minúty neskôr prišiel úvodný gól domácich, Kuníkov center zaskočil Tabordu a skončil v sieti - 1:0. V 36. minúte odcentroval z pravej strany Tešija, lopta sa dostala až ku Castaňedovi, ktorého zblokovaný pokus vytiahol Hroššo na roh. V 41. minúte poslal Castaňeda do šestnástky prudký center, ktorý musel domáci brankár vyraziť.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, loptu sme držali na svojich kopačkách a domácich sme nepustili prakticky k ničomu. Aj napriek tomuto faktu sme sa do vážnejšej šance nedostali. V 73. minúte zahrával Zezinho priamy voľný kop, lopta sa dostala na zadnú tyč až k Petshimu, francúzsky futbalista sa nakoniec po lopte naťahoval márne. V 78. minúte sa v našej šestnástke dostal k zakočeniu Taiwo, jeho pokus letel nad bránu Tabordu. Desať minút pred koncom zápasu poslal do šestnástky prudký center Krč, lopta zasiahla do ruky jedného z domácich futbalistov, hlavný rozhodca na biely bod neukázal a nechal v hre pokračovať. Vyrovnávajúci gól sa nám do konca zápasu už nepodarilo streliť a tak spod Zobora odchádzame bez bodového zisku.

Ivan Galád (tréner FC Nitra): "V dnešnom zápase sme všetko podriadili taktike. Na súpera sme sa pripravovali veľmi precízne. Našou snahou bolo neinkasovať a streliť gól. To sa nám podarilo, máme tri body. Hra by mala byť lepšia, dnes ale vyhrala naša taktika."

Frederico Ricardo (tréner FK Senica): "Gratulujem Nitre, skórovali gól, nám sa to nepodarilo a tak získali tri body. Prvých dvadsať minút sme nehrali veľmi dobre. Po tom, čo Nitra skórovala gól, boli sme lepším mužstvom na ihrisku. Vypracovali sme si však iba 2-3 šance a nestrelili sme gól. V druhom polčase sa domáci snažili byť kompaktní, bránili veľmi dobre."