V 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sme v Nitre nebodovali.

Nitra: Šípoš - Kuník, Niemchaninov, Podhorin, Magda, De Jesus Nascimento, Faško (75. Javorčič), Šefčík (83. Hambálek), Chobot, Vrábel (66. Muleme), Ristovski
FK Senica: Vorel - Lukáčik, Didiba, Deket (66. Mihál), Addo, Totka, Moses, F. Buchel (75. Sulley), Meliš, Černák (66. Kučera), Duda

Góly: 59. Šefčík, 82. Ristovski

Žlté karty: 6. Vrábel, 34. Niemchaninov, 85. Hambálek, 90. Magda - 45. Moses, 60. Vorel

Rozhodovali: Marhefka - T. Somoláni, Perát

Diváci: 285

Hneď v 2. minúte zápasu vyskúšal pozornosť Vorela prudkou strelou z ľavej strany Chobot, gólman FK Senica nebezpečnú strelu vyrazil. V 10. minúte si nabehol obranu Vrábel, pri svojej strele ale podkĺzol a tak Vorel vyriešil všetko bez najmenších problémov. Blízko ku gólu boli domáci v 22. minúte, Faško z dobrej pozície po prihrávke od Šefčíkea vo vnútri šestnástky minul ľavú žrď. V 38. minúte to skúšal z diaľky Moses, jeho strela ale letela vysoko nad bránu domácich. O niekoľko sekúnd neskôr vychytal Ristovskeho z hranice šestnástky v dobrej príležitosti Vorel.

Aj do druhého polčasu vstúpili domáci aktívne, v 57. minúte však mohol otvoriť skóre zápasu po prihrávke od Meliša Totka - domáca obrana jeho pokus z vnútra šestnástky zblokovala. V 59. minúte sa domáci dočkali aj keď po spornom rozhodnutí, po rýchlej akcii a strele Šefčíka sa lopta odrazila od bránkovej konštrukcie a následne padla na bránkovu čiaru, hra pokračovala ďalej, na pokyn postranného rozhodcu sa hlavný arbiter nakoniec rozhodol strelu uznať ako gól - 1:0. V 72. minúte poslal Faško zo štandardky dobrý center, na ktorý si naskočil jeden z domácich hráčov, Vorel však tento pokus hlavou vyrazil. Domáci rozhodli o troch bodoch definitívne v 82. minúte, Ristovski zakončil ukážkovo hlavou k žrdi po centri z kopačky Šefčíka - 2:0. V 90. minúte vyskúšal Moses z priameho voľného kopu Šípoša, domáci gólman predviedol dobrý zákrok a zabránil lopte smerujúcej do brány.

Ján Bíreš (hlavný tréner FK Senica): “Nie sme spokojní s prevedenou hrou v prvom polčase, domácim sme darovali niekoľko šancí. V Pohroní nám naposledy neuznali regulérny gól, ak dnes niekto tvrdí, že to bol gól, nech si stojí za svojim tvrdením a zoberie na seba zodpovednosť.”

Miroslav Nemec (hlavný tréner FC Nitra): “Chlapci dnes hrali skvele, vytvorili si množstvo šancí, mohli sme o zápase rozhodnúť už oveľa skôr. Hrali sme pekný a slušný futbal.”