So Slovanom sme vypadli po penaltovom rozstrele, predviedli sme však výkon hodný uznania

15.03.2016 | Redakce

Hostia pred koncom prvého polčasu vyrovnali z rohového kopu, pred ktorým asistent rozhodcu Vorel signalizoval jasnú ruku Milinkoviča, hlavný rozhodca Leško jeho zdvihnutú zástavku ignoroval. Zápas dospel do rozstrelu, v ktorom rozhodol Savičević

štvrť, utorok 15.3.2016, 17:30
1
1
(1:1)
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
FK Senica: Šulla - Pavlík, Hušek, Hladík - Šmehyl, Hromada, Kontár (90. Krč), Dolný, Šmehyl - Morong (55. Klec), Leško
ŠK Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Sekulić, Saláta, Podaný - De Kamps, Scott (46. Simović) - Kubík (34. Oršula), Savičević, Milinković (78. Vittek) - Priskin

Góly: 15. Hromada - 44. Priskin
ŽK: 8. Kontár 45. Hromada, 75. Klec , 90.+ Šulla - 29. Pliatsikas, 69. Savičević
Rozhodovali: Leško - Vorel, Ádám
Rozhodujúca penalta: Savičević

O úvodné nebezpečenstvo pred bránou sa postarali Slovanisti, po rohovom kope napriahol zo 17 metrov Savičevič, jeho strelu tečoval mimo brány Kubík. V 14. minúte sa predral do šestnástky domácich Kubík, napol len bočnú sieť. Na opačnej strane však hneď z protiútoku už lopta v sieti skončila. Jakub Hromada bol pri lopte skôr ako Ján Mucha a z prvej prekonal brankára belasých - 1:0. V 21. minúte hľadal Savičević spätnou prihrávkou aktívneho Kubíka, ten však Šullovu bránu neohrozil. Zaujimavým signálom sa o dve minúty neskôr prezentovali domáci, kedy Leškov priamy kop takmer usmernil loptu za Muchov chrbát Šmehyl, loptu však netrafil tak, ako by sám chcel. V 33. prišiel Slovan o Františka Kubíka, ktorého pre zranenie musel Papavasiliou vystriedať. Slovanisti v závere polčasu mierne ožili, vyrovnali po diskutabilnom rohovom kope, pred ktorým hlavný rozhodca Leško ignoroval zdvihnutú zástavku asistenta Vorela, ktorý signalizoval jasnú ruku Milinkoviča.  Priskin hlavou vyrovnal na 1:1, domáci však oprávnene cítili veľkú krivdu.

V 52. minúte dostal výbornú loptu za obranu Oršula, sám pred Šullom však netrafil bránku domácich. V 60. minúte sa po Mehremićovom nakopnutí a Klecovom predĺžení dostával do zakončenia Dolný, loptu si však nespracoval ideálne a obrancovia Slovana ho odzbrojili. V protiútoku belasých hneď vzápatí zahrozil krížnou strelou Pliatsikas.  Obrovskú šancu mali Seničania v 66. minúte, keď sa po Leškovej nevydarenej strele ocitol úplne sám pred Muchom Dolný, reprezentačný gólman ho vychytal. Jakub Hromada sa po dobrom centri Šmehyla zavesil do vzduchu v 77. minúte, jeho hlavička skončila u dobre chytajúceho Muchu. Hostia v 82. minúte mali šancu otočiť stretnutie, po ideálnom priťuknutí od Vitteka by ale musel Savičević lepšie zakončiť. O minútu neskôr sa po rohu dostal do zakončenia Saláta, Šulla bol pripravený. Saláta zakončoval osamotený na päťke aj po priamom kope Vitteka v 85. minúte, našiel ale opäť len rukavice domáceho brankára. V závere Slovan zvyšoval tlak, šancu k protútoku mali Seničania, dlhý šprint až na hrot útoku podnikol kapitán Pavlík, priťukol Dolnému, tomu už chýbal čas a priestor na zakončenie.  Najväčšiu šancu hostí v zápase zahodil už v nadstavenom čase Savičevič, ktorý asi z dvoch metrov prehlavičkoval domácu bránu.

Rozhodnúť o postupujúcom museli až strely zo značky pokutového kopu. Rozhodujúcou bola štvrtá séria, v ktorej nepremenil ako prvý zo strelcov Šmehyl a Savičević nezaváhal. V následnom pokuse neuspel ani Dolný, Slovan sa preto tešil z postupu do semifinále Slovnaft Cupu. Hrdinom zápasu bol nakoniec brankár hostí Mucha, ktorý najprv vychytal v zápase Dolného a potom v rozstrele zneškodnil Šmehylov pokus. Seničania podali v zápase s jasným favoritom oduševnený výkon, mladé mužstvo ukázalo potenciál a rozhodne nesklamalo domácich divákov.

Dušan Vrťo: "Na zápas sme sa veľmi tešili, pre naše mladé mužstvo je to cenná skúsenosť. Po góle sme vytriezveli a zistili, ako má zápas vyzerať. Všetci, čo ste tu, viete, že inkasovaný gól nemal platiť, to je bez diskusie. Naši chalani dnes odviedli dobrý výkon, nemajú sa vôbec za čo hanbiť. Za dnešný výkon si všetci zaslúžia pochvalu."

Nikos Papavasiliou: "Dostali sme celkom rýchly gól, ale mužstvo naň zareagovalo dobre. V prestávke sme museli v kabíne trochu zvýšiť hlas, voliť tvrdšie slová. Po zmene strán mužstvo ukázalo charakter a vôľu, mali sme aj dostatok šancí na to, aby sme rozhodli zápas pred penaltovým rozstrelom. Musím dnes pochváliť aj výkon domácich, ktorí hrali s veľkým srdcom. Bohužiaľ pre nich, futbal je o niekedy o tom, že raz šťastie máš, inokedy nie. K výkonom rozhodcu sa nikdy nevyjadrujem, preto prosím, rešpektujte, že to neurobím ani dnes."