So Slováckom množstvo šancí, no tesná prehra 1:2

28.01.2015 | FK Senica + onlajny.eu, foto: ilustračné

Najmä v prvom polčase sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Brankára Slovácka sme dokázali však prekonať len raz, a to zásluhou Jozefa Dolného. Po zmene strán vsietili domáci víťazný gól a radovali sa tak z tesného víťazstva.

Pripr, streda 28.1.2015, 14:00
Slovácko Slovácko
2
1
(1:1)
Slovácko: Daněk, Galuška, Civic, Rada, Šumulikoski, Reinberk, Došek, Valenta, Břečka, Havlík, Košút Striedali: Kalouda, Prajza, Šimko, Sadílek, Mezlík
FK Senica: Junas - Chvátal (70. Gombala), Pillár, Pavlík, Čermák (46. Medgyes) - Hlohovský (75. Komara), Opiela, Malý, Dolný (60. Kalabiška) - Piroska - Majtán (60. Kosorin)

Góly: 5. Galuška, 55. Kalouda - 21. Dolný

V ďalšom prípravnom stretnutí cestovali Seničania za rieku Morava, do neďalekého Uherského Hradišťa. Na Širůchu v Starom Meste sa stretli s domácim 1. FC Slovácko. Do senickej brány nemohol naskočiť Michal Šulla, ktorého ešte z nepríjemnej zrážky v predošlom zápase v Budapešti pobolieva chrbát. Jeho náhradník Martin Junas inkasoval už po 5-tich minútach hry, keď domáci prečíslili senickú obranu a Galuška otvoril skóre stretnutia. V 18. min prihral Piroska Majtánovi, senický kanonier vypálil, trafil však len tyč domácej brány. V 21. min už Senica vyrovnala, po rohovom kope sa k lopte dostala nová posila Senice Jozef Dolný a bolo to 1:1. O štyri minúty sa do šance dostal aktívny Majtán, jeho pokus letel nad. Po pol hodine hry to hlavou skúšal domáci Galuška, no lopta minula bránu. V 37. min sa takmer dostala Senica do vedenia, a to veľmi kurióznym spôsobom. Valenta dával svojmu brankárovi malú domov, no tak razantne, že k vlastnému gólu chýbali len centimetre. Blízko ku gólu mali Záhoráci opäť minútu pred odchodom do kabín. Najskôr Hlohovského ranu vyškrábal domáci brankár Daněk len na tyč a Majtánova dorážka skončila takisto len na žrdi slováckej brány.

Nevyužité príležitosti z prvého polčasu potrestali domáci po zmene strán. V 55. min viedlo Slovácko zásluhou Kaloudu 2:1. Šesť minút pred koncom mohol vyrovnať Kalabiška, no striedajúci brankár Heca sa vytiahol. Senica tak prehrala so Slováckom tesne 1:2. V ďalšom prípravnom zápase privíta v sobotu 31.1.2015 o 11:30 na domácej pôde SFC Opava.

Jozef Kostelník (tréner Senice): "V prvom polčase sme mohli rozhodnúť o výsledku. Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí.  Školácke chyby pri inkasovaných góloch nás pripravili o víťazstvo. Prvý polčas bol z našej strany lepší. O výsledku rozhodli naše hlúpe chyby a množstvo našich nepremenených príležitostí. Viackrát sme šli sami na brankára, asi trikrát sme nastrelili tyč."