So Sigmou nerozhodne

27.06.2015 | Ivan Tobiáš, ilustračná foto

Seničania odohrali ďalší prípravný duel v moravských Slatiniciach, kde si zmerali svoje sily so staronovým účastníkom českej najvyššej súťaže - Sigmou Olomouc.

Pripr, sobota 27.6.2015, 11:00
Olomouc Olomouc
1
1
(1:1)
Olomouc: Buchta - Hála (46. Kušnír), Rajnoch, Šindelář, Malovič - Moulis, Ordoš, Cana, Falta (74. Richter), Zahradníček (74. Vichta) - Chorý
FK Senica: Šulla - Kontár (77. Otrísal), Pavlík, Pillár (46. Hladík), Jeffrey van Roon (70. Čunta) - Hušek (67. Malý), Krč (46. Komara) - Dolný, Hlohovský (46. Balážik), Kalabiška (67. Rajník) - Kosorin (46. Mráz)

Góly: 32. Ordoš - 45. Pavlík

Zápas mal slušnú úroveň hlavnej v prvom polčase, po prestávke po hromadnom prestriedaní hlavne na strane nášho tímu už nebolo toľko futbalovej krásy. Už v 3. min strelu Zahradníčka z uhla Šulla vyrazil. Na druhej strane dostal Kalabiška krásnu kolmicu od Hlohovského, išiel sám na brankára, no zastavila ho zástavka asistenta rozhodcu pre údajný ofsajd. V 17. min zachránil Pillár v poslednej chvíli pri šanci Chorého. Po polhodine hry padol otvárací gól zápasu. V 32. min Huškovu prihrávku vystihol Ordoš a svoj únik zakončil krížnou strelou a prekonal brankára Šullu - 1:0. Vyrovnať mohol po úniku Kosorin, ale strelu vyrazil domáci brankár. V 34. min sa dvakrát zapotil brankár Šulla, keď najprv vyrazil strelu Moulisa a potom si poradil aj s dorážkou Chorého. O chvíľu na druhej strane po kolmici Pillára na Van Roona a jeho centri lopta preletela celou 5-kou a Dolný na zadnej tyči nestihol loptu poslať do siete. Dobrú možnosť mali domáci v 37. min, keď po centri Moulisa prestrelil zblízka Zahradníček. Tesne pred odchodom do kabín sa Seničanom podarilo vyrovnať. Po rohovom kope Hlohovského si na prednú žrď nabehol stopér Pavlík a hlavou prekonal Buchtu - 1:1.
V druhom polčase mali viac z hry hráči Sigmy, ale gólovo sa už nepresadilo ani jedno družstvo. Tréner Pagáč poslal postupne do zápasu až 8 nových hráčov. V 58. min strelili Seničania takmer vedúci gól - Kalabiškovu strelu vyrazil brankár a pred dobiehajúcim Dolným odkopávala domáca obrana v poslednej chvíli do bezpečia. Párkrát pohrozili aj hráči Sigmy - lopta hlavičke Šindelářa letela vedľa, Chorý mieril z dobrej pozície do bočnej siete a strelu Cana zneškodnil Šulla. Zo Záhorákov bol aktívny najmä Dolný, keď obidva jeho strelecké pokusy zneškodnil domáci gólman. Duel tak skončil remízou.