Sme vo finále Slovnaft Cupu! Postupujeme po penaltovej dráme

21.04.2015 | TASR

Záhoráci v utorňajšej odvete vyhrali 1:0 nad DAC Dunajská Streda a vyrovnali tak manko 0:1 z prvého súboja, v následnom dramatickom rozstrele zo značky 11 m dominovali 6:5 a postúpili do finále. To sa bude hrať 1. mája v NTC Poprad.

Semif., utorok 21.4.2015, 17:30
1
0
(0:0)
Dunajská Streda Dunajská Streda
FK Senica: Šulla – Pittner, Pavlík, Pillár, Opiela - Hušek, Kóňa – Dolný, Hlohovský, Kalabiška – Majtán
Dunajská Streda: Polaček – Turňa, Michalík, Kwin (46. Majerník), Szabó – Ljubičič - Štepanovský (76. Pernecký), Sarr (67. Sesar), Horváth, Brašeň - Szarka

Gól: 66. Kóňa. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Pittner, Opiela, Majtán - Štepanovský, Szarka, Majerník, Pernecký, Michalík, ČK: 74. Polaček (DAC)

Penaltový rozstrel: Majtán 1:0, Szabo 1:1, Dolný 2:1, Brašeň 2:2, Kalabiška 3:2, Horváth 3:3, Opiela 4:3, Michalík nepremenil, Hlohovský nepremenil, Szarka 4:4, Hušek nepremenil, Ljubičič nepremenil, Pillár 5:4, Sesar 5:5, Kóňa 6:5, Turňa nepremenil

Diváci: 1685

Prvý polčas nepriniesol pekný futbal, hostia pozorne bránili, dopredu sa veľmi netlačili a Záhorákom sa v prehustenej obrane ťažko presadzovalo. Navyše v ich hre absentovala väčšia aktivita a pohyb. Do zakončenia sa dostali iba Záhoráci, no Majtán ani Pillár úspešní neboli a tak polčas nemohol skončiť inak ako bez gólov. Druhý polčas priniesol oveľa lepší zápas najmä zo strany domácich, ktorí väčším pohybom a aktivitou boli pánmi na ihrisku.

Už v 49. minúte bol po prihrávke Majtána vo veľke gólovej šanci Kalabiška, jeho strela zo šestnástky našla iba pripraveného brankára a onedlho Majtán prehadzoval vybehnutého Polačeka a lopta skončila tesne vedľa. Záhoráci sa tlačili dopredu, mali hru v moci. V 59. minúte Kóňa zakončoval prvýkrát v zápase hlavou, tentoraz mieril ešte tesne vedľa. Všetko si vynahradil v 66. minúte, keď po ďalšom rohu Hlohovského si pekne nabehol a krásnou hlavičkou otvoril skóre zápasu. Zápas sa ešte viac otvoril, Záhoráci mohli rozhodnúť v 74. minúte, keď prenikajúceho Kalabišku mimo šestnástkytky zastavil nedovolene brankár Polaček a videl ČK. V bránke ho nahradil Pernecký, domáci však presilovku nedokázali pretaviť v postupový gól. Najväčšiu možnosť mal v nastavenom čase Pavlík, no jeho hlavička letela vysoko nad. A tak prišli na rad pokutové kopy. Veľká dráma v rozstrele našla rozhodnutie až v ôsmej sérii, keď Kóňa svoju penaltu premenil a hrdinom Záhorákov sa stal brankár Michal Šulla, ktorý zneškodnil penaltu Turňovi. Seničania sa tak tešia zo svojho druhého postupu do finále SP.

Jozef Kostelník, tréner FK Senice: "V prvom polčase bolo vidieť, že súper je na nás veľmi dobre pripravený. Držali sme loptu, ale do šancí sme sa nedostávali. Po zmene strán sme zmenili štýl hry a dostali sme sa do troch dobrých príležitostí. Podarilo sa nám streliť dôležitý gól a zvíťaziť na penalty. Som  hrdý na svojich chlapcov a ďakujem takisto fanúšikom za podporu."

Tomislav Marič, tréner DAC Dunajská Streda: "Sme sklamaní. Do Senice sme si mali priviezť vyššie víťazstvo. Doma sme zvíťazili len 1:0. Dnes nemám čo vyčítať svojmu mužstvu. Dalo do toho všetko. Zápas sa lámal až v penaltovom rozstrele a ten je lotéria. Gratulujem Senici k postupu do finále."