Slovanu sme podľahli na domácej pôde 0:2

04.10.2013 | SITA

Bol to podobný zápas ako v Trnave. Senica bola lepším tímom. Od úvodu ťahal Slovan za kratší koniec. Záhoráci však viacero svojich príležitostí zahodili, a tak paradoxne z prvej vážnejšej príležitosti pred domácom bránou skórovali. Po prestávke Slovan skóroval ešte raz a odváža si zo Senice po víťazstve 2:0 všetky body.

13.kolo, piatok 4.10.2013, 17:30
0
2
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
FK Senica:

Šulla - Šenk, P. Pavlík, Brabec (87. Rajník), Kalabiška - T. Kóňa, Jirásek (65. L. Opiela, 75. Križko) - Jaroslav Diviš, Piroska, Hiago - Tsoumou

ŠK Slovan Bratislava:

Putnocký - Bagayoko, Gorosito, B. Niňaj, Vrablec - Grendel, L. Peltier (82. Hlohovský), I. Žofčák, Halenár, Milinkovič (68. K. Mészáros) - Fořt (90.+ Jakúbek)

Góly: 45. Milinkovič, 64. Fořt, ŽK: 79. Hiago, 84. Brabec - 88. Bagayoko, ČK: 83. Piroska (Senica) za faul, rozhodovali: Sedlák - Chládek, Jenčura

Diváci: 1983

V prvom polčase bola Senica jednoznačne lepším tímom, ktorá sa v poslednom období trápi v koncovke. Hralo sa prevažne na polovici hostí, napriek tomu sa domáci v útočnej fáze ťažko presadzovali. V úvode strely Fořta na jednej strane a na druhej Tsoumoua brankárom príliš veľa práce nenarobili. V 27. minúte dostal peknú loptu za obranu Tsoumou, no asistent rozhodcu Chládek odmával ofsajd. Ďalší sporný moment nastal v 36. minúte v šestnástke Slovana, keď Niňaj stiahol Diviša, no opäť sa nepískalo. Do vedenia mohli ísť Záhoráci v 40. minúte, keď sa v čistej gólovej šanci ocitol Piroska, no tiesnený obrancom zakončil slabo a Putnocký vyrazil loptu. Slovanu vyšiel v posledných sekundách prvého dejstva rýchly protiútok, Halenár vysunul na ľavej strane Milinkoviča, ktorý prekonal Šullu.

Po zmene strán Slovan kontroloval hru. V 56. minúte nebezpečne vystrelil Milinkovič zvnútra šestnástky nad Šullovu bránku. Definitívne rozuzlenie priniesla 64. minúta, kedy sa po akcií Milinkoviča a jeho následnom centri v malom vápne presadil Fořt. Stretnutie sa už v nervóznom tempe iba dohrávalo. Znížiť mohol po peknej akcií na jeden dotyk Tsoumou, no Putnocký loptu vyrazil na rohový kop. Za Putnockého chrbátom neskončili ani pokusy Brabca a Hiaga.

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Som smutný z toho, čo som videl dnes na ihrisku. Žiaľbohu, aj to sa deje niekedy vo futbalu. Nebudem konkrétny, nestojí mi to za pokutu. Prvý polčas sme boli dominantnejším mužstvom. Z tohto výkonu našich môžeme hľadať pozitíva. Druhý polčas bol rozpačitý z našej strany. Bola vidieť od chalanov túžba, bolo vidieť, že chceme vyrovnať. Svojim chalanom nemôžem uprieť snahu.“

Jozef Valovič (tréner Slovana): „V chladnom počasí sme videli solídny zápas. Senica sa snažila prvý polčas hrať nátlakový futbal. Po dlhých prihrávkach sa dostávala za našu obranu. Veľmi nám pomohol gól do šatne. Po tvrdšom príhovore cez polčas sa naša hra zlepšila. Dali sme ďalší gól. Víťazstvo naše bolo zaslúžené.