Slovan dnes vyťažil z minima maximum a zvíťazil na našom štadióne 1:3

17.04.2016 | Filip Holec

Najmä v prvom polčase sme mali šance zvrátiť vývoj stretnutia, hostí však zachránil brankár Mucha a skúseny Slovan si víťazstvo postrážil

27.kolo, nedeľa 17.4.2016, 17:00
1
3
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
FK Senica: Šulla - Hladík, Hušek, Pillár - Šmehyl, Leško (83. Almási), Kontár, Hromada (46. Komara), Mehremić - Dolný, Morong (67. M.Kosorin)
ŠK Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Simovič, De Kamps (78. Vittek) - Oršula (67. Scott), Crnkič, Kubík - Zreľák

Góly: 71. Leško - 25. Zreľák, 52. Saláta, 89. Crnkič, rozhodovali: Glova - Chládek, Ádám

Diváci: 1432

Diváci videli prvý strelecký pokus zápasu až v 17. minúte. Loptu si prebral pred pokutovým územím Kubík, ale Šullovu bránu prestrelil. Prvú vážnejšiu šancu mali domáci. K spätnej prihrávke sa na hranici 16ky dostal Dolný, jeho prízemnú strelu z prvej zblokovala hosťujúca obrana na roh. Hneď vzápätí sa dostávali belasí do protiútoku, výborným návratom im však zabránil v strele domáci kapitán Hušek. V 25. minúte udrelo pred domácou bránou. K centru z ľavej strany sa dostal osamotený Zreľák a z 10 metrov nezávahal – 0:1.
Okamžite po rozohrávke fauloval Saláta v nebezpečnej vzdialenosti a Leškov priamy kop vytiahol Mucha zázračne na roh. V 31. minúte zmaril dobrým vybehnutím domáci brankár Šulla črtajúcu sa šancu Zreľáka. V 38. minúte sa rútil sám na Muchu Jakub Hromada, gólman Slovana zachránil svoje mužstvo od pohromy aj druhýkrát v zápase a len vďaka jeho zákrokom domáci neotočili zápas. Favorit zápasu rozhodne v prvom polčase nebol lepším mužstvom, väčšina hry sa odvíjala medzi pokutovými územiami. Gólove šance mali paradoxne najmä domáci, brankár Mucha však dvomi skvelými zákrokmi zabránil Seničanom skórovať. Hostia preto odchádzali do šatní s najtesnejším náskokom.

V 52. minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu, loptu po Podaného sklepnutí poslal do odokrytej senickej bránky Kornel Saláta – 0:2. O osem minút neskôr sa k strele z 18 metrov odhodlal Jozef Dolný, aj jeho tvrdý pokus však zneškodnil dobre chytajúci brankár Slovana Mucha.  V 70. minúte sa ocitli v obrovskej šanci hosťujúci hráči, ktorí ani na dvakrát nedokázali prekonať ležiaceho Šullu. Ten najskôr výborným zákrokom Crnkičovi vypichol loptu a následne ten istý hráč váhal pred prázdnou bránou, až kým Hladík neodvrátil na roh. V 71. minúte sa konečne presadilo aj domáce mužstvo. Dávid Leško krížnou strelou do pravého horného rohu rozvlnil sieť 1:2. Hosťujúci Simovič sa v 79. minúte dostal k strele na hranici šestnástky a tesne minul hornú tyč domácej brány. Domáci vycítili na konci zápasu príležitosť a začali sa viac tlačiť pred Muchovu bránu. Zo snahy však rezultovala len slabá strela Komaru v 86. minúte, na center Dolného nik nedosiahol a z protiútoku prišiel trest. Slovanisti v prečíslení vyšachovali obranu Záhorákov a Crnkičove gólové zakončenie nezastavil ani vracajúci sa Pillár – 1:3.
Výsledok sa môže vzhľadom na priebeh zápasu zdať krutý, Seničania v prvom polčase mali dve obrovské šance, ktoré zlikvidoval Mucha a Slovan vyťažil z minima maximum v podobe troch gólov.

Dušan Vrťo (FK Senica):
„Slovan dnes potvrdil svoju kvalitu, z minima vyťažil maximum. Mohli sme sa dostať do zápasu za stavu 0:1, kedy Jano Mucha predviedol fantastický zákrok, a ten zápas sa mohlo odvíjať inak. V druhom polčase na druhú stranu za stavu 2:0 pre Slovan mohol Crnkič rozhodnúť na 3:0, nestalo sa, my sme znížili fantastickým gólom. Snažili sme sa niečo z výsledkom urobiť, no k ničomu sme sa nedostali a Slovan nakoniec v protiútoku Crnkičom rozhodol. Myslím, že tento zápas mal o niečo menšiu kvalitu ako náš pohárový zápas, každopádne dnes Slovan potvrdil svoju skúsenosť.“

Niki Papavasiliou (Slovan): „Bolo to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Začali sme veľmi dobre, rýchlo sme skórovali. Cez polčas sme si povedali, že chcem rýchlo dať druhý gól. To sa nám podarilo, ale musíme si uvedomiť, že šance, aké sme mali musíme premeniť a uzavrieť zápas. Pretože, keď nie, futbal vás potrestá. To sa stalo, keď Leško nedal žiadnu šancu Muchovi a znížil na 1:2. Hra bola potom trochu rozháraná, napriek tomu sme strelili záverečný gól. Myslím, že výsledok je spravodlivý a rád by som pogratuloval svojmu mužstvu, pretože sme mali ťažký a nahustený program. Každý hráč, ktorý bol dnes k dispozícii, prispel svojim dieľom k víťazstvu.“