S vypadávajúcimi Košicami sme remizovali 1:1

24.05.2015 | TASR, ilustračné foto

V Košiciach sme remizovali 1:1. O jediný gól Záhorákov sa postaral stopér Róbert Pillár.

32.kolo, sobota 23.5.2015, 17:15
Košice Košice
1
1
(1:0)
Košice: Tofiloski - Tóth (71. Pavúk), Žebík, Huk, Djordjevič - Šinglár, Dimun - Viazanko, Pačinda, Haskič (89. Bukata) - Diaby (81. Gáll)
FK Senica: Šulla - Pittner (38. Ventúra), Pavlík, Pillár, Privrel - Malý, Komara (73. Krč) - Dolný (46. Mráz), Hlohovský, Kalabiška - Kosorin

Góly: 25. Žebík - 77. Pillár. Rozhodoval: A. Somoláni, ŽK: Huk, Pačinda - Ventúra, Hlohovský

V košickom Čermeli sa začalo hrať za daždivého počasia a prvú šancu si vypracovali až v štrnástej minúte hostia, keď Pillár hlavou preveril na bránkovej čiare pozornosť Tofiloského. Na opačnej strane pálil z následného protiútoku nad bránu domáci kapitán Šinglár. Po kombinácii košických útočiacich hráčov zakončoval po Diabyho prihrávke vedľa ľavej žrde Haskič. Senický brankár sa predviedol pri zakončení Dimuna, ktorý pálil spoza šestnástky. Prikrátky bol už na strelu Žebíka, ku ktorému sa v 25. minúte odrazila lopta od brániaceho hráča - 1:0. Košičania pokračovali v útočnej aktivite, v 36. minúte však Pačinda opečiatkoval iba brvno a o štyri minúty neskôr si Šulla poradil so zakončením Haskiča.

Druhé dejstvo odštartovala šanca hosťujúceho Pillára, ale loptu z jeho hlavy dokázal domáci brankár znova skrotiť. V 58. minúte preveril na opačnej strane pozornosť Šullu z priameho kopu Pačinda, stav sa však nezmenil. V 69. minúte sa po chybe domácich hráčov dostal k lopte Kalabiška, potiahol ju k hranici šestnástky, vypálil a Tofiloski ju vytlačil na brvno. O osem minút neskôr sa hostia predsa len dočkali - Pillár vyviezol loptu, pred 16-kou si ju narazil s Kalabiškom a strelou k ľavej žrdi prekonal Tofiloského - 1:1. V 82. minúte napriahol takmer z dvadsiatich metrov domáci Pavúk, jeho tečovaný pokus mieril tesne vedľa. V 89. minúte pálil ešte nebezpečne z otočky Haskič, no ani on Šullu neprekonal.

Marek Fabuľa, tréner Košíc: "Pre nás veľmi ťažký zápas, po včerajších informáciách nebolo totiž jednoduché dať kabínu dokopy a čo bolo vidieť aj na úvode prvého polčasu. Upokojil nás gól a prvé dejstvo bolo po ňom veľmi dobré. Malo to jednu chybu, že sme nepridali druhý gól. Druhý polčas bol z nášho pohľadu medzišestnástkový a doplatili sme na jedno minizaváhanie, keď sme nepokryli stopéra hostí. Chceli sme sa s domácim publikom rozlúčiť víťazne, no uznávame i kvalitu súpera."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Všetci registrujeme, čo sa momentálne deje v Košiciach a všetkým je to úprimne ľúto, lebo nevyhráva futbal, ale iné veci. Myslím si, že zápas bol solídny. Mužstvo ukázalo charakter a nechcelo tento zápas prehrať. Som rád, čo sa deje v kabíne, kde chalani držia jeden za druhého. Potešilo ma, že skúsenejší hráči dávajú nadstavbu tomuto mužstvu a ostatní chalani sa im dokážu prispôsobiť."