S Prešovom sme si nakoniec body podelili

S Prešovom sme si nakoniec body podelili

16.03.2018 | TASR

Po nerozhodnom prvom polčase udreli v tom druhom ako prví hráči Prešova. Záhorákom sa po prestriedaní podarilo vyrovnať premiérovým gólom Lynela Kitambalu. Body sa nakoniec v Poprade delili.

24.kolo, piatok 16.3.2018, 17:00
1. FC Tatran Prešov 1. FC Tatran Prešov
1
1
(0:0)
FK Senica FK Senica
1. FC Tatran Prešov: Lukáč - Dzurík, Udeh, Luberda (65. Prikryl), Micherda - Keresteš, Gatarič, Špyrka (89. Trapanovski), Petko, Katona (69. Streňo) - Hošek
FK Senica: Holec - Podhorin, Práznovský, Ranko - Brašeň, Zezinho, Cuadros (61. Kováč), Krč, Herrera (67. Kitambala) - Castaneda (78. Šefčík), Vaščák

Góly: 52. Gatarič - 80. Kitambala

ŽK: Kováč (Senica)

Rozhodovali: Smolák - Tomčík, Vorel


Diváci: 160

Komentár


Dôležitý súboj dvoch tímov najviac namočených do záchranárskych prác sa začal vo svižnom tempe. Miernu prevahu mali Prešovčania, ktorí po štvrťhodine hry zahrávali priamy kop, ale s pokusom Keresteša si senický brankár Holec poradil. V 31. minúte bol blízko ku gólu aj jeho spoluhráč Hošek, v nádejnej pozícii pred Holecom však neskóroval.

Prešovčania sa dočkali po zmene strán. Ich 775 minút dlhé čakanie na strelený gól ukončil v 52. minúte Gatarič, ktorý vydarenou strelou spoza šestnástky prestrelil Holeca - 1:0. O druhý gól Tatrana sa o desať minút snažil aj Keresteš, ktorého delovku z priameho kopu dokázal Holec zneškodniť. Seničania sa nevzdávali, tréner Caanen sa pokúsil oživiť herný prejav aj striedaniami a mal šťastnú ruku. V senickom drese debutujúci Francúz Lynel Kitambala si v 80. minúte ideálne naskočil na center Šefčíka a hlavou prekonal Lukáča - 1:1. Seničania aj po góle pokračovali v aktívnej hre, ale diváci už ďalší gól nevideli.

Ohlasy trénerov

Anton Mišovec (1. FC Tatran Prešov): "Hrali sme ofenzívnejšie než v iných zápasoch. Žiaľ, nepotvrdili sme strelený gól ďalším zásahom. Gól sme však mali dať už v prvom polčase, keď sme boli aktívnejší než súper. Hráčov by som chcel pochváliť za bojovnosť. S ťažkým terénom si najmä v prvom polčase poradili naozaj dobre."

Ton Caanen (FK Senica):"Pre nás je remíza v poriadku. Bolo dobré, že oba tímy nechceli hrať defenzívne, práve naopak. Videli sme mnoho priam vtipných situácií, ktoré neboli zavinené hráčmi, ale terénom. Bolo ťažké hrať futbal na takomto zlom teréne. Vraciame sa s cenným bodom. Skláňam kompliment pred naším mužstvom."

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu