Prvé víťazstvo v Turecku po dramatickom závere zápasu

07.02.2019 | Igor Tabiš

Víťazstvo proti FC Zhetysu Taldykorgan sme vybojovali v posledných minútach zápasu.

PZ, štvrtok 7.2.2019, 15:00
3
2
(1:0)
FK Zhetysu FK Zhetysu
FK Senica: 1. polčas: Taborda - Kučera, Otrísal, Dias, Krč, Totka, Petshi, Klapan, Deretti, Atkinson, Paisley; 2. polčas: Vorel - Kučera(60. Tešija), Kay, Otrísal, Krč, Klapan, Caro, Totka (60. Zezinho), El Moudane, Castaňeda (88. Dubois), Atkinson (70. Addo)

Góly: 31. Atkinson, 60. Klapan (11m), 87. Zezinho

Žlté karty: 8. Paisley, 14. Petshi

V 4. minúte zahrávali futbalisti Zhetysu štandardku od rohovej zastávky. Nepríjemný center, ktorý pred Tabordom skočil dokázal argentínsky gólman vyraziť, následne odkopol loptu do bezpečia Paisley. V 6. minúte zachytil zlú rozohrávku nášho súpera Deretti, postupoval sám na bránu pričom si na zem položil dvojicu obrancov, jeho zakončenie dokázal brankár Zhetysu zneškodniť. V 18. minúte ohrozil kazašský tím našu bránu opäť z priameho kopu, Taborda však nepríjemnú strelu vytiahol na rohový kop. O päť minút neskôr sme zo štandardky pohrozili my, na Derettiho center si hlavou naskočil jeho krajan Dias - jeho hlavička len tesne minula bránu. V 31. minúte otvoril skóre zápasu Kevaughn Atkinson. Zimná posila FK Senica zúžitkovala prihrávku od aktívneho Petshiho - Jamajčan si loptu prebral a zasekol dvojicu brániacich hráčov, proti následnému zakončeniu nemal brankár Zhetysu žiadnu šancu - 1:0.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie náš protivník, ktorý nás na niekoľko minút dostal pod tlak. Ten sme ale prečkali a v 60. minúte prišiel náš druhý gól v zápase. V strede ihriska vybojoval loptu El Moudane, následne prihral Atkinsonovi ktorý pokračoval v samostatnom nájazde na bránu. V šestnástke bol však zastavený nedovolene a tak nasledovala penalta, ktorú pohodlne premenil chorvátsky stredopoliar Klapan. Kontaktný gól nášho súpera prišiel v 71. minúte po kombinačnej akcie a zakončení do prázdnej brány. V 82. minúte bolo vyrovnané, odkopnutá lopta z vnútra šestnástky trafila jedného z hráčov súpera a nakoniec skončila za chrbtom bezmocného Vorela - 2:2. V 87. minúte sme rozbehli peknú akciu, Tešija našiel presnou prihrávkou za obranu Krča, ktorý z ľavej strany vyslal strieľaný center. Gólman Zhetysu loptu vyrazil, okamžite sme sa ju ale získali a kombinovali ďalej. Nakoniec si loptu z 25 metrov posunul Zezinho a vystrelil - prudká a presná strela sa odrazila od pravej žrde a skončila v sieti - 3:2. Pre reprezenta Guinea-Bissau to bol vôbec prvý gól v našom drese, vďaka ktorému rozhodol o našom prvom víťazstve v Turecku.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Budujeme konkurencieschopný tím, v rámci tejto skupiny hráčov existuje pozitívny tímových duch, ktorý sa vždy snaží vyhrávať zápasy do poslednej minúty. Dnes sme v útoku ukázali rozvahu, v obrane sme sa ale dopustili niekoľkých chýb. Musíme pokračovať v práci a sústrediť sa na náš cieľ."