Prvé kolo štvrťfinále Slovnaft Cupu sme nezvládli

23.10.2013 | SITA, foto: Marián Bazala

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v stredajšom prvom zápase štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže pod názvom Slovnaft Cup 2013/2014 na pôde ďalšieho corgoňligistu FK Senica 2:1. Pred odvetou, ktorá sa uskutoční v utorok 5. novembra, teda majú značne sľubnejšiu pozíciu ako Záhoráci. Úvodné časti zostávajúcich troch štvrťfinálových konfrontácií odohrali už v utorok.

1/4fin, streda 23.10.2013, 17:30
1
2
(0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
FK Senica: Šulla - J. Križko, P. Pavlík, Brabec, P. Čermák - T. Kóňa, Jirásek - Hiago, M. Zeman (70. Komara), Kalabiška (46. Jaroslav Diviš) - Tsoumou (56. Diarrassouba)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: M. Kuciak - A. Candrák, Pavol Majerník, Pintér, Chren - P. Sabo, Bolinha - Orávik, M. Babic (75. Obročník), P. Mazan (70. Pribula) - L. Szabó (83. L. Mihálik)

Góly: 70. Diarrassouba - 33. P. Mazan, 59. L. Szabó, ŽK: 67. T. Kóňa, 82. Brabec - 11. Pintér, 37. P. Sabo, rozhodovali: Jaška - Chládek, Bednár, 822 divákov

V prvom polčase bola hra pomerne vyrovnaná. O čosi aktívnejším tímom však bol hosťujúci ViOn. Veľkú možnosť otvoriť skóre mali Zlaté Moravce v jedenástej minúte, keď sa po dlhom pase za obranu domácich ocitol v palebnej pozícii Szabó, ale brankár Senice Šulla vyrazil loptu. Porovnateľnú šancu mali o chvíľu Záhoráci: po vysunutí Kalabiškom bol v "tutovej" situácii Tsoumou, Kuciak však výborne zasiahol. Skóre sa zmenilo až v 33. min, keď efektne z 20 m trafil do ľavej "šibenice" hosťujúci Mazan - 0:1.

V druhom polčase pokračovali Seničania v útlme, vôbec sa nevedeli presadiť v útoku. Zlatým Moravciam sa podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov v 59. min, keď Szabó spoza pokutového územia trafil k pravej žrdi. Domáci znížili v 70. min z akcie striedajúcich hráčov - po Divišovom centri sa hlavou presadil Diarrassouba. V závere však Senica s výsledkom už nič ďalšie nič neurobila. Navyše, hostia ešte nastrelili prvú žrď.

Dušan Liba (tréner Moraviec): „Máme za sebou len polčas. Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Vypracovali sme si šance, nastrelili tyčku. Za snahu sme si zaslúžili vyhrať. Čaká nás však ešte druhý náročný polčas, pretože súper je veľmi kvalitný.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Z prvého polčasu som sklamaný. Absolútne sme si nepýtali loptu, hrali sme profesorsky. S každým súperom sa to vypomstí, nám sa to vypomstilo inkasovaným prvým gólom. V druhom polčase po inkasovanom góle sme sa presvedčili, že futbal vieme hrať. Súpera sme pritlačili, dokázali sme streliť kontaktný gól. Verím, že bude dôležitý v druhom polčase, ktorý nás čaká na ViOne.“