Prvá výhra v príprave proti Šamorínu

03.07.2021 | Redakcia

Tretí prípravný zápas sme odohrali na ihrisku v Rybkách proti druholigistovi zo Šamorína.

3.kolo, sobota 3.7.2021, 10:30
3
1
(2:0)
Šamorín Šamorín
FK Senica: Ravas - Kučera, Pavlík, Gáč, Šimčák - Hezoučký, Alexandr, Egert, Goncalo - Niarchos, Crosswell Striedali: Chropovský, Halabrín, F. Buchel, Duda, Mašulovič, J. Buchel, Masár, Zmajkovič, Olaote

Góly: 29. a 34. Niarchos (prvý z 11m), 76. Duda - 53. Vrábel

Rozhodovali: Obeda - Patka, Kahun

V našom drese sa predstavilo viacero hráčov, ktorí sú na skúške. Od začiatku sa hral otvorený zápas so šancami na obdivoch stranách, no viac si ich vypracovali zverenci trénera Pavla Šustra. V 7. min nepríjemnú strelu Portugalčana Goncala vyrazil brankár Šamorína. Na druhej strane mali príležitosť aj hostia, ale zoči-voči Ravasovi neuspeli. V 20. min sa dostal do gólovej príležitosti Crosswell po prihrávke Pavlíka, no proti jeho gólovej strele bol brankár hostí. Ten si výborným zákrokom poradil aj s ďalšou veľkou šancou Niarchosa v 25. min. O štyri minúty bol grécky útočník Niarchos faulovaný v pokutovom území a nariadenú penaltu aj sám s prehľadom premenil - 1:0. V 34. min bol rozdiel skóre už dvojgólový - po centri z pravej strany sa opäť presadil Niarchos - 2:0.

Do druhého polčasu, či v jeho priebehu nastúpilo v obidvoch mužstvách viacero striedajúcich hráčov. Hosťom sa podarilo znížiť v 53. min, keď chybnú rozohrávku brankára Chropovského využil Vrábel - 2:1. Konečnú podobu výsledku dal v 76. min po centri Olaotého hlavou Duda - 3:1.

Ďalší prípravný zápas odohrajú Seničania v stredu 7. júla o 17:30 h v Lanžhote proti českému druholigistovi SK Líšeň.